Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zagraniczny staż zawodowy w Grecji

Zagraniczny staż zawodowy w Grecji

Zagraniczny staż zawodowy w Grecji

Od 21 września 2020 roku 40 uczniów technikum ekonomicznego, handlowego oraz żywienia i usług gastronomicznych z Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego z Dąbrowy Tarnowskiej przebywa na zagranicznym stażu zawodowym w Grecji w ramach projektu ,,Staże zawodowe szansą rozwoju dla młodzieży z regionu Powiśla Dąbrowskiego" finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

Zakwalifikowani do wyjazdu, w ramach rekrutacji, uczniowie wzięli udział w szkoleniu z języka angielskiego zawodowego i greckiego oraz odbyli odpowiednie przygotowanie kulturowe z wiedzy o Grecji. Przebywając w Grecji młodzież bierze udział w zajęciach organizowanych zgodnie z profilem ich kształcenia. Kucharze pracują w gastronomii hotelowej, technicy handlowcy uczą się wykonywania czynności związanych z dokumentowaniem w handlu. Natomiast technicy ekonomiści uczą się prowadzić dokumentację przedsiębiorstw oraz ewidencję operacji gospodarczych. Pracują również w specjalistycznych programach komputerowych służących do pracy w ich zawodzie.
Oprócz praktyk zawodowych uczniowie poznają region i grecką kulturę. Podczas weekendu odbyli rejs statkiem na wyspę Skiathos. Na statku młodzież uczestniczyła w specjalnie przygotowanym programie rekreacyjno – kulturowym, podczas którego poznali greckie tańce i piosenki. Zwiedzili również kompleks skalno-klasztorny Meteory, klasztor Świętego Warłama, gdzie poznali sposób życia tamtejszych mnichów i specyfikę religii prawosławnej.
Dwutygodniowy staż zawodowy w Grecji stanowi znakomitą okazję do poszerzenia kompetencji zawodowych i społecznych, poznania kultury, historii, tradycji oraz kulinariów tego kraju.
Opiekunami młodzieży są nauczyciele tej szkoły.

Od 21 września 2020 roku 40 uczniów technikum ekonomicznego, handlowego oraz żywienia i usług gastronomicznych z Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego z Dąbrowy Tarnowskiej przebywa na zagranicznym stażu zawodowym w Grecji w ramach projektu ,,Staże zawodowe szansą rozwoju dla młodzieży z regionu Powiśla Dąbrowskiego" finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Zakwalifikowani do wyjazdu, w ramach rekrutacji, uczniowie wzięli udział w szkoleniu z języka angielskiego zawodowego i greckiego oraz odbyli odpowiednie przygotowanie kulturowe z wiedzy o Grecji. Przebywając w Grecji młodzież bierze udział w zajęciach organizowanych zgodnie z profilem ich kształcenia. Kucharze pracują w gastronomii hotelowej, technicy handlowcy uczą się wykonywania czynności związanych z dokumentowaniem w handlu. Natomiast technicy ekonomiści uczą się prowadzić dokumentację przedsiębiorstw oraz ewidencję operacji gospodarczych. Pracują również w specjalistycznych programach komputerowych służących do pracy w ich zawodzie. Oprócz praktyk zawodowych uczniowie poznają region i grecką kulturę. Podczas weekendu odbyli rejs statkiem na wyspę Skiathos. Na statku młodzież uczestniczyła w specjalnie przygotowanym programie rekreacyjno – kulturowym, podczas którego poznali greckie tańce i piosenki. Zwiedzili również kompleks skalno-klasztorny Meteory, klasztor Świętego Warłama, gdzie poznali sposób życia tamtejszych mnichów i specyfikę religii prawosławnej. Dwutygodniowy staż zawodowy w Grecji stanowi znakomitą okazję do poszerzenia kompetencji zawodowych i społecznych, poznania kultury, historii, tradycji oraz kulinariów tego kraju. Opiekunami młodzieży są nauczyciele tej szkoły.