Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zagrożenie powodziowe w powiecie dąbrowskim

Zagrożenie powodziowe w powiecie dąbrowskim

Zagrożenie powodziowe w powiecie dąbrowskim

W związku z intensywnymi i gwałtownymi opadami deszczu w ciągu ostatniej doby, nastąpił szybki wzrost stanów wód na rzekach i kanałach melioracyjnych na terenie powiatu dąbrowskiego.

Stąd w godzinach porannych w dniu dzisiejszym, tj. 12.06.2013 r. w pięciu gminach powiatu wprowadzono alarm powodziowy (tj. Dąbrowa Tarnowska, Bolesław, Gręboszów, Olesno i Radgoszcz), natomiast pogotowie przeciwpowodziowe wprowadzone zostało na terenie pozostałych gmin tj. Szczucin i Mędrzechów.

Akcją ratowniczą kierują Gminne Zespoły Zarządzania Kryzysowego, które podejmują działania zmierzające do zapobiegnięcia lub zminimalizowania strat w związku z zaistniałą sytuacją powodziową. Aktualnie opracowane prognozy meteorologiczne w ciągu najbliższych dni nie przewidują już dalszych opadów deszczu.

Opracowano: Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego

W związku z intensywnymi i gwałtownymi opadami deszczu w ciągu ostatniej doby, nastąpił szybki wzrost stanów wód na rzekach i kanałach melioracyjnych na terenie powiatu dąbrowskiego. Stąd w godzinach porannych w dniu dzisiejszym, tj. 12.06.2013 r. w pięciu gminach powiatu wprowadzono alarm powodziowy (tj. Dąbrowa Tarnowska, Bolesław, Gręboszów, Olesno i Radgoszcz), natomiast pogotowie przeciwpowodziowe wprowadzone zostało na terenie pozostałych gmin tj. Szczucin i Mędrzechów. Akcją ratowniczą kierują Gminne Zespoły Zarządzania Kryzysowego, które podejmują działania zmierzające do zapobiegnięcia lub zminimalizowania strat w związku z zaistniałą sytuacją powodziową. Aktualnie opracowane prognozy meteorologiczne w ciągu najbliższych dni nie przewidują już dalszych opadów deszczu. Opracowano: Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego
tel. 14 642 24 31
kontakt
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa
i zgodność ze standardem WCAG