Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zajęcia chmurowe w Akademii Nauk Stosowanych

Zajęcia chmurowe w Akademii Nauk Stosowanych

Zajęcia chmurowe w Akademii Nauk Stosowanych

14 czerwca 2022 roku uczniowie Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie uczestniczyli w zajęciach dla grupy elektronicznej organizowanych w ramach projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna” w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie.

Po wykładzie dotyczącym zastosowań systemów z rodziny Arduino, które omówił dr inż. Jacek Jasielski, uczestnicy zajęć chmurowych mieli możliwość zapoznania się z pracowniami i laboratoriami Wydziału Politechnicznego.
Pracownicy Katedry Elektroniki zachęcali uczniów do rozwijania zainteresowań i pokazali wiele praktycznych zastosowań elektroniki. Dodatkową atrakcją była wizyta na pierwszych targach „Innowacje Tarnowskie”, które odbywały się na terenie uczelni. Można było zobaczyć, czym zajmują się działające w regionie firmy. Ciekawość naszych uczniów, jak również nauczycieli wzbudziły produkty, które powstają w Zakładach Mechanicznych w Tarnowie oraz okulary VR produkowane przez firmę elPLC specjalizującą się w automatyzacji procesów przemysłowych.

Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali certyfikaty potwierdzające posiadanie podstawowej wiedzy o systemach Arduino. Wizyta na uczelni wyższej stała się okazją do podjęcia pierwszych decyzji dotyczących planowania przyszłej kariery zawodowej.

Tekst i foto: PCEiKZ w Szczucinie

14 czerwca 2022 roku uczniowie Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie uczestniczyli w zajęciach dla grupy elektronicznej organizowanych w ramach projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna” w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Po wykładzie dotyczącym zastosowań systemów z rodziny Arduino, które omówił dr inż. Jacek Jasielski, uczestnicy zajęć chmurowych mieli możliwość zapoznania się z pracowniami i laboratoriami Wydziału Politechnicznego. Pracownicy Katedry Elektroniki zachęcali uczniów do rozwijania zainteresowań i pokazali wiele praktycznych zastosowań elektroniki. Dodatkową atrakcją była wizyta na pierwszych targach „Innowacje Tarnowskie”, które odbywały się na terenie uczelni. Można było zobaczyć, czym zajmują się działające w regionie firmy. Ciekawość naszych uczniów, jak również nauczycieli wzbudziły produkty, które powstają w Zakładach Mechanicznych w Tarnowie oraz okulary VR produkowane przez firmę elPLC specjalizującą się w automatyzacji procesów przemysłowych.Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali certyfikaty potwierdzające posiadanie podstawowej wiedzy o systemach Arduino. Wizyta na uczelni wyższej stała się okazją do podjęcia pierwszych decyzji dotyczących planowania przyszłej kariery zawodowej. Tekst i foto: PCEiKZ w Szczucinie