Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zajęcia on – line z wykładowcami uczelni wyższych

Zajęcia on – line z wykładowcami uczelni wyższych

Zajęcia on – line z wykładowcami uczelni wyższych

Od roku szkolnego 2017/2018 w Powiecie Dąbrowskim realizowany jest projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II" dofinansowany z funduszy europejskich, którego celem jest zwiększenie szans na zatrudnienie uczniów kształcących się w szkołach zawodowych poprzez poprawę efektywności kształcenia zawodowego i wdrażanie nowego modelu nauczania z wykorzystaniem TIK w zakresie siedmiu obszarów zawodowych, we współpracy z uczelniami, jego upowszechnianie i przeszkolenie nauczycieli.

W bieżącym roku szkolnym projekt realizowany jest w dwóch szkołach ponadgimnazjalnych: Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu i Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. Zajęcia on-line z wykorzystaniem sprzętu służącego do komunikacji poprzez sieć internetową odbywają się w czterech obszarach tematycznych: budownictwo, środowisko, elektryczno-elektroniczny oraz mechaniczno – mechatroniczny. Dodatkowo w ramach projektu uczniowie wyjeżdżają na letnie i weekendowe warsztaty naukowe na uczelnie wyższe.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu w zajęciach on–line prowadzonych przez pracowników naukowych Politechniki Krakowskiej w obszarze budownictwo oraz Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie w obszarze środowisko uczestniczą uczniowie z klas trzecich Technikum Budowlanego oraz Technikum Architektury Krajobrazu.

Zajęcia dla uczniów Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie prowadzone są przez wykładowców Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie w obszarze mechanicznym oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie w obszarze elektronicznym.
Spotkania na wykładach on – line odbywają się co dwa tygodnie i mają na celu między innymi rozwijanie zainteresowań nauczanym zawodem, uzyskanie dodatkowej wiedzy z przedmiotów zawodowych oraz zwiększenie świadomości nad wyborem dalszych kierunków kształcenia.

 

ZSP Breń/REZ

Od roku szkolnego 2017/2018 w Powiecie Dąbrowskim realizowany jest projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II" dofinansowany z funduszy europejskich, którego celem jest zwiększenie szans na zatrudnienie uczniów kształcących się w szkołach zawodowych poprzez poprawę efektywności kształcenia zawodowego i wdrażanie nowego modelu nauczania z wykorzystaniem TIK w zakresie siedmiu obszarów zawodowych, we współpracy z uczelniami, jego upowszechnianie i przeszkolenie nauczycieli. W bieżącym roku szkolnym projekt realizowany jest w dwóch szkołach ponadgimnazjalnych: Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu i Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. Zajęcia on-line z wykorzystaniem sprzętu służącego do komunikacji poprzez sieć internetową odbywają się w czterech obszarach tematycznych: budownictwo, środowisko, elektryczno-elektroniczny oraz mechaniczno – mechatroniczny. Dodatkowo w ramach projektu uczniowie wyjeżdżają na letnie i weekendowe warsztaty naukowe na uczelnie wyższe. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu w zajęciach on–line prowadzonych przez pracowników naukowych Politechniki Krakowskiej w obszarze budownictwo oraz Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie w obszarze środowisko uczestniczą uczniowie z klas trzecich Technikum Budowlanego oraz Technikum Architektury Krajobrazu. Zajęcia dla uczniów Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie prowadzone są przez wykładowców Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie w obszarze mechanicznym oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie w obszarze elektronicznym.Spotkania na wykładach on – line odbywają się co dwa tygodnie i mają na celu między innymi rozwijanie zainteresowań nauczanym zawodem, uzyskanie dodatkowej wiedzy z przedmiotów zawodowych oraz zwiększenie świadomości nad wyborem dalszych kierunków kształcenia.   ZSP Breń/REZ