Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zakończenie IV edycji projektu pn. ”Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia"

Zakończenie IV edycji projektu pn. ”Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia"

Zakończenie IV edycji projektu pn. ”Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia

1 grudnia w Filharmonii Krakowskiej podsumowano IV edycję projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia" - etap wojewódzki.
Projekt jest skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na terenie Małopolski, którzy są wolontariuszami. Młodzież może w nim uczestniczyć tworząc grupy od 5 do 20 osób. Dotąd w projekcie wzięło udział 11 812 uczniów, nauczycieli i opiekunów.
Wolontariusze przez prawie cały rok pomagali osobom ubogim, chorym i zagrożonym wykluczeniem społecznym. W sumie udało im się wesprzeć około 12 tys. potrzebujących. Najbardziej skuteczni i wytrwali wolontariusze zostali nagrodzeni wyjazdem do Rzymu.

Wcześniej, bo pod koniec października br. w Tarnowie odbyło się uroczyste podsumowanie tego małopolskiego projektu na etapie rejonowym. Uczniowie ZSP w Szczucinie pod kierunkiem opiekunek szkolnego koła wolontariatu Grażyny Andrzejewicz i Beaty Smaś prezentowali swoje działania w ramach realizacji tego projektu.
Na uroczystej gali, dyrektor szkoły, opiekunki wolontariatu oraz wolontariusze otrzymali upominki i podziękowania za pracę niosącą wsparcie potrzebującym.

Ojciec Święty Jan Paweł II w czasie pielgrzymki do Ojczyzny w 2002 roku apelował do Polaków o wyobraźnię miłosierdzia.

Samorząd Województwa Małopolskiego zainspirowany tymi słowami opracował w 2007 r. projekt „Mieć wyobraźnię miłosierdzia", którego celem jest propagowanie postaw prospołecznych i wolontariackich wśród małopolskiej młodzieży.

W 2007 r. do projektu przystąpiło 1700 osób, dziś jest zaangażowanych prawie 4100.

Do grona historycznych osób praktykujących postawę miłosierdzia zaliczamy: św. Królowe Jadwigę, ks. Piotra Skargę, św. brata Alberta... Dzisiaj do tych wzorów dołączacie wy – podkreślił ks. Kardynał Stanisław Dziwisz.

Mówił o wielowiekowej tradycji jaką jest gotowość do niesienia pomocy potrzebującym i o nauczaniu Jana Pawła II.
– Dziś to dziedzictwo zostało przekazane w nasze ręce i nie może pójść w zapomnienie – zaznaczył metropolita.

W 2010 r. w IV edycji projektu wzięło udział 3660 uczniów i 404 nauczycieli z 233 szkół. Dzięki projektowi coraz więcej osób potrzebujących jest objętych pomocą młodych wolontariuszy. Świadczy o tym systematycznie rosnąca liczba szkół i uczniów biorących w nim udział. Do placówek, które konsekwentnie uczestniczą w projekcie od 2007 r., dołączają nowe.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Samorząd Województwa Małopolskiego, Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego wraz z Wydziałem Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Krakowskiej Kurii Metropolitalnej, Kuratorium Oświaty, Wydziałem Katechetycznym Kurii Diecezjalnej w Tarnowie i Małopolskiem Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Realizację projektu wspierają również inne instytucje i organizacje pozarządowe.

źródło: TV Małopolska

1 grudnia w Filharmonii Krakowskiej podsumowano IV edycję projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia" - etap wojewódzki.Projekt jest skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na terenie Małopolski, którzy są wolontariuszami. Młodzież może w nim uczestniczyć tworząc grupy od 5 do 20 osób. Dotąd w projekcie wzięło udział 11 812 uczniów, nauczycieli i opiekunów.Wolontariusze przez prawie cały rok pomagali osobom ubogim, chorym i zagrożonym wykluczeniem społecznym. W sumie udało im się wesprzeć około 12 tys. potrzebujących. Najbardziej skuteczni i wytrwali wolontariusze zostali nagrodzeni wyjazdem do Rzymu. Wcześniej, bo pod koniec października br. w Tarnowie odbyło się uroczyste podsumowanie tego małopolskiego projektu na etapie rejonowym. Uczniowie ZSP w Szczucinie pod kierunkiem opiekunek szkolnego koła wolontariatu Grażyny Andrzejewicz i Beaty Smaś prezentowali swoje działania w ramach realizacji tego projektu.Na uroczystej gali, dyrektor szkoły, opiekunki wolontariatu oraz wolontariusze otrzymali upominki i podziękowania za pracę niosącą wsparcie potrzebującym. Ojciec Święty Jan Paweł II w czasie pielgrzymki do Ojczyzny w 2002 roku apelował do Polaków o wyobraźnię miłosierdzia. Samorząd Województwa Małopolskiego zainspirowany tymi słowami opracował w 2007 r. projekt „Mieć wyobraźnię miłosierdzia", którego celem jest propagowanie postaw prospołecznych i wolontariackich wśród małopolskiej młodzieży. W 2007 r. do projektu przystąpiło 1700 osób, dziś jest zaangażowanych prawie 4100. Do grona historycznych osób praktykujących postawę miłosierdzia zaliczamy: św. Królowe Jadwigę, ks. Piotra Skargę, św. brata Alberta... Dzisiaj do tych wzorów dołączacie wy – podkreślił ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Mówił o wielowiekowej tradycji jaką jest gotowość do niesienia pomocy potrzebującym i o nauczaniu Jana Pawła II.– Dziś to dziedzictwo zostało przekazane w nasze ręce i nie może pójść w zapomnienie – zaznaczył metropolita. W 2010 r. w IV edycji projektu wzięło udział 3660 uczniów i 404 nauczycieli z 233 szkół. Dzięki projektowi coraz więcej osób potrzebujących jest objętych pomocą młodych wolontariuszy. Świadczy o tym systematycznie rosnąca liczba szkół i uczniów biorących w nim udział. Do placówek, które konsekwentnie uczestniczą w projekcie od 2007 r., dołączają nowe. Organizatorem przedsięwzięcia jest Samorząd Województwa Małopolskiego, Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego wraz z Wydziałem Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Krakowskiej Kurii Metropolitalnej, Kuratorium Oświaty, Wydziałem Katechetycznym Kurii Diecezjalnej w Tarnowie i Małopolskiem Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Realizację projektu wspierają również inne instytucje i organizacje pozarządowe. źródło: TV Małopolska