1. Zakończenie pleneru"Barwy Dąbrowy" 2014

Zakończenie pleneru"Barwy Dąbrowy" 2014

Zakończenie pleneru

Wernisażem wystawy malarstwa i rzeźby zakończył się IV Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski „Barwy Dąbrowy”, w którym uczestniczyło 14 artystów z Polski, Ukrainy i Białorusi.   Podczas wernisażu Marek Minorczyk Zastępca Burmistrza wręczył wszystkim uczestnikom okolicznościowe podziękowania, gratulując poziomu prac. Paweł Chojnowski Dyrektor DDK zwrócił uwagę na ponadczasowość dzieł upamiętniających „naszą małą ojczyznę”.   W plenerze wzięli udział: Feofan Bobryk (Riwne - Ukraina), Filip Ciombor (Dąbrowa Tarnowska), Wołodia Czykwin (Kobryń - Białoruś), Jolanta Korpanty (Tarnów), Ewa Łazowska (Dąbrowa Tarnowska), Krystyna Mojska (Krasnystaw), Mariusz Opoka (Adelina, woj. lubelskie), Teresa Stasiak (Krasnystaw), Stanisław Stroński (Dąbrowa Tarnowska), Stefan Stroński (Dąbrowa Tarnowska), Anatol Turkow (Kamieniec - Białoruś), Andżelika Wakulicz (Baranowicze - Białoruś), Edmund Wilk (Dąbrowa Tarnowska), Agnieszka Wrona-Łapa (Dąbrowa Tarnowska).   W warsztatach wzięli udział młodzi ludzie, związani z dąbrowskim kołem plastycznym „Pastele”: Tomasz Kaczor, Gabriela Marzec, Szymon Osak, Agata Partyńska, Joanna Toczek, Barbara Tomaszek, Kamila Tomaszek, Wiktoria Wieczorek.   Wystawę można oglądać do końca wakacji, a prace kupować (szczegóły w sekretariacie DDK), dotyczy to wybranych obrazów i rzeźb, także tych największych.   W przeddzień wernisażu „plenerowcy” zwiedzali muzeum szczucińskie i zostali bardzo ciepło przyjęci przez kustosza – człowieka z pasją i ogromną wiedzą o budowniczych dróg i mostów.   Zespół Teatralny „Wszystkie Dzieci Trecoka” podarował uczestnikom pleneru i gościom wernisażu swój spektakl „Rachunek nieprawdopodobieństwa”, w zmienionej w stosunku do pokazu premierowego obsadzie (jako Bacha – Katarzyna Reczek, Angelika Kaganek w roli Magdy, Patrycja Oleś kreująca postać Pani Docent).