1. Zakończenie roku akademickiego dąbrowskiego UTW

Zakończenie roku akademickiego dąbrowskiego UTW

Podziękowania wręczono:

• Tadeuszowi  Kwiatkowskiemu - Staroście Dąbrowskiemu,
  • Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej,
  • Gimnazjum nr 1 im. Jerzego Brauna w Dąbrowie Tarnowskiej,
  • Gimnazjum nr 2 im. Bohaterów  Powiśla Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej,
  • Centrum Polonii – Ośrodkowi Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu,
  • Powiatowej Bibliotece Publicznej z siedzibą w Brniu,
  • Pawłowi Chojnowskiemu – Dyrektorowi Dąbrowskiego Domu Kultury,
  • Annie Morawiec i Włodzimierzowi Piaseckiemu.

Medale otrzymali:

• Krystyna Guzik - Prezes Zarządu
  • Małgorzata Majchrowicz - Wiceprezes Zarządu
  • Janusz Marusak - Wiceprezes Zarządu
  • Maria Gdowska -  Sekretarz Zarządu
  • Halina Barabasz -  Skarbnik Zarządu
  • Ryszard Siepiora -  Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
  • Maria Kukla  -  Księgowa

W ubiegły piątek, 19 czerwca br., Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury zakończył rok akademicki 2014/2015. Uroczystość odbyła się w sali kinowej Dąbrowskiego Domu Kultury z udziałem zaproszonych gości: Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej - Małgorzaty Marcińskiej,  Starosty Dąbrowskiego - Tadeusza Kwiatkowskiego, Pełnomocnika PWSZ w Tarnowie ds. kontaktów z UTW w Dąbrowie Tarnowskiej - Anny Gądek, a także dyrektorów szkół, bibliotek, instytucji współpracujących z UTW, wykładowców, lektorów, instruktorów zajęć sportowych oraz słuchaczy UTW. Po powitaniu gości przez Prezesa UTW - Krystynę Guzik i Dyrektora Dąbrowskiego Domu Kultury - Pawła Chojnowskiego, Prezes UTW  w formie wizualnej prezentacji  podsumowała dokonania Stowarzyszenia w roku akademickim 2014/2015. Następnie  wręczone zostały podziękowania osobom i instytucjom szczególnie angażującym się i pomagającym w bieżącej działalności Uniwersytetu. Podziękowania wręczono: Tadeuszowi  Kwiatkowskiemu - Staroście Dąbrowskiemu, Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, Gimnazjum nr 1 im. Jerzego Brauna w Dąbrowie Tarnowskiej, Gimnazjum nr 2 im. Bohaterów  Powiśla Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, Centrum Polonii – Ośrodkowi Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, Powiatowej Bibliotece Publicznej z siedzibą w Brniu, Pawłowi Chojnowskiemu – Dyrektorowi Dąbrowskiego Domu Kultury, Annie Morawiec i Włodzimierzowi Piaseckiemu. W trakcie uroczystości Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej - Małgorzata Marcińska wygłosiła wykład na temat prowadzonej przez rząd  polityki senioralnej. Pani Anna Gądek - Pełnomocnik  Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie dziękując za dotychczasową współpracę życzyła dalszych sukcesów Uniwersytetowi.                                                 Na wniosek Starosty Dąbrowskiego  przyznane zostały przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej medale Pro Publiko Bono za działalność na rzecz polityki społecznej. Medale otrzymali: Krystyna Guzik - Prezes Zarządu Małgorzata Majchrowicz - Wiceprezes Zarządu Janusz Marusak - Wiceprezes Zarządu Maria Gdowska -  Sekretarz Zarządu Halina Barabasz -  Skarbnik Zarządu Ryszard Siepiora -  Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Maria Kukla  -  Księgowa Medale i dyplomy wręczone  zostały przez Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej - Małgorzatę Marcińską i Starostę Dąbrowskiego - Tadeusza Kwiatkowskiego. Na zakończenie uroczystości wystąpiła Inga Piotrowska z mini recitalem piosenki aktorskiej. Inga Piotrowska jest laureatką licznych konkursów literackich i wokalnych.  Na gitarze akompaniował jej Norbert Giza.