Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zalipie we Francji

Zalipie we Francji

Zalipie we Francji

Zalipiańskie wyroby cieszyły się dużym powodzeniem na międzynarodowych targach wielobranżowych, które odbyły się we Francji, gdzie malarki z Zalipia, wraz z innymi twórcami ludowymi, promowały Małopolskę. Delegacja zalipianek znalazła się w około 30-osobowej grupie, która reprezentowała województwo małopolskie na targach w Lyonie. Małopolska prezentowała się w hali rękodzieła ludowego i sztuki współczesnej.

Na stoisku przygotowanym przez Małopolską Organizację Turystyczną promowano m. in. także Zakopane i twórczość ludową z okolic Bobowej.
"Nasze wyroby bardzo się we Francji spodobały. Dodatkową promocją było dla nas zdjęcie, które ukazało się w miejscowej gazecie wraz z zapowiedzią imprezy. Znalazły się na nim właśnie nasze przedmioty ozdobione zalipiańskimi wzorami" - mówi Wanda Chlastawa, dyrektor Domu Malarek w Zalipiu.

Okazuje się, że we Francji Zalipie jest znane. Osoby odwiedzające stoisko mówiły, że spotkały się już z tymi wzorami, czy słyszały o takiej miejscowosci w telewizji. Chętnie kupowano ozdobione kwiatami drobiazgi, pytano o konkretne większe wyroby.
"Jestem zadowolona z udziału w targach, była to bardzo dobra promocja dla Zalipia. Było kilka osób zainteresowanych przyjazdem tutaj. Otrzymałyśmy również zamówienia na ozdabianie konkretnych przedmiotów" - cieszy się Wanda Chlastawa. (baja)

Źródło: Dziennik Polski

Zalipiańskie wyroby cieszyły się dużym powodzeniem na międzynarodowych targach wielobranżowych, które odbyły się we Francji, gdzie malarki z Zalipia, wraz z innymi twórcami ludowymi, promowały Małopolskę. Delegacja zalipianek znalazła się w około 30-osobowej grupie, która reprezentowała województwo małopolskie na targach w Lyonie. Małopolska prezentowała się w hali rękodzieła ludowego i sztuki współczesnej. Na stoisku przygotowanym przez Małopolską Organizację Turystyczną promowano m. in. także Zakopane i twórczość ludową z okolic Bobowej."Nasze wyroby bardzo się we Francji spodobały. Dodatkową promocją było dla nas zdjęcie, które ukazało się w miejscowej gazecie wraz z zapowiedzią imprezy. Znalazły się na nim właśnie nasze przedmioty ozdobione zalipiańskimi wzorami" - mówi Wanda Chlastawa, dyrektor Domu Malarek w Zalipiu. Okazuje się, że we Francji Zalipie jest znane. Osoby odwiedzające stoisko mówiły, że spotkały się już z tymi wzorami, czy słyszały o takiej miejscowosci w telewizji. Chętnie kupowano ozdobione kwiatami drobiazgi, pytano o konkretne większe wyroby."Jestem zadowolona z udziału w targach, była to bardzo dobra promocja dla Zalipia. Było kilka osób zainteresowanych przyjazdem tutaj. Otrzymałyśmy również zamówienia na ozdabianie konkretnych przedmiotów" - cieszy się Wanda Chlastawa. (baja) Źródło: Dziennik Polski