Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zaniepokojeni przedsiębiorcy

Zaniepokojeni przedsiębiorcy

Producenci zaniepokojeni – ustawa, która nakładać będzie kary za posiadanie zapasów produktów, może doprowadzić do sporych kłopotów firm z regionu tarnowskiego. Dla POLAN-u z Żabna ustawa oznacza wielkie straty. Na liście znalazło się ponad 200 artykułów rolnych, m.in. cukier i wszystkie produkty przetworzone zawierające więcej niż 10 procent cukru. Zgodnie z projektem ustawy mającej obowiązywać od 1 maja, czyli z chwilą wejścia Polski do Unii Europejskiej, nie można ich zgromadzić więcej niż 5 ton.

Zdaniem prezesa żabnieńskiego POLAN-u Henryka Nowickiego spowoduje to zakłócenie dostaw wyrobów do odbiorców, a w konsekwencji straty finansowe, których wielkości nie da się teraz przewidzieć.
Przygotowywana ustawa o nadmiernych zapasach produktów rolnych powstała w wyniku unijnych rozporządzeń, które obowiązują Polskę. Nie podoba się przedsiębiorcom, nie podoba się również posłom. Wiesław woda z PSL-u zapowiada, że ludowcy nie poprą jej w takiej kształcie.
Kary za posiadanie zapasów mogą być zagrożeniem dla konkurencyjności polskich producentów żywności – m.in. POLANU z Żabna, firmy z 35-letnią tradycją. Jej prezes dodaje jednak, że nie tylko dla niej.

Przyjęcia ustawy o opodatkowaniu nadzwyczajnych zapasów żywności domaga się od nas UE. Kraje "15" obawiają się, że po 1 maja gromadzona w krajach kandydackich żywność zaleje unijny rynek. Produkty spożywcze w państwach wstępujących do UE są znacznie tańsze niż na terenie Wspólnoty.

Źródło: RDN-MAŁOPOLSKA

Producenci zaniepokojeni – ustawa, która nakładać będzie kary za posiadanie zapasów produktów, może doprowadzić do sporych kłopotów firm z regionu tarnowskiego. Dla POLAN-u z Żabna ustawa oznacza wielkie straty. Na liście znalazło się ponad 200 artykułów rolnych, m.in. cukier i wszystkie produkty przetworzone zawierające więcej niż 10 procent cukru. Zgodnie z projektem ustawy mającej obowiązywać od 1 maja, czyli z chwilą wejścia Polski do Unii Europejskiej, nie można ich zgromadzić więcej niż 5 ton. Zdaniem prezesa żabnieńskiego POLAN-u Henryka Nowickiego spowoduje to zakłócenie dostaw wyrobów do odbiorców, a w konsekwencji straty finansowe, których wielkości nie da się teraz przewidzieć.Przygotowywana ustawa o nadmiernych zapasach produktów rolnych powstała w wyniku unijnych rozporządzeń, które obowiązują Polskę. Nie podoba się przedsiębiorcom, nie podoba się również posłom. Wiesław woda z PSL-u zapowiada, że ludowcy nie poprą jej w takiej kształcie.Kary za posiadanie zapasów mogą być zagrożeniem dla konkurencyjności polskich producentów żywności – m.in. POLANU z Żabna, firmy z 35-letnią tradycją. Jej prezes dodaje jednak, że nie tylko dla niej. Przyjęcia ustawy o opodatkowaniu nadzwyczajnych zapasów żywności domaga się od nas UE. Kraje "15" obawiają się, że po 1 maja gromadzona w krajach kandydackich żywność zaleje unijny rynek. Produkty spożywcze w państwach wstępujących do UE są znacznie tańsze niż na terenie Wspólnoty. Źródło: RDN-MAŁOPOLSKA