Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zapalmy w oknach świece symbolizujące pamięć o ofiarach stanu wojennego i nasze przywiązanie do wolności

Zapalmy w oknach świece symbolizujące pamięć o ofiarach stanu wojennego i nasze przywiązanie do wolności

Zapalmy w oknach świece symbolizujące pamięć o ofiarach stanu wojennego i nasze przywiązanie do wolności

Dziś przypada 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy do udziału w akcji społecznej Instytutu Pamięci Narodowej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”. Zapalając w oknie świecę, wyrażamy solidarność z ofiarami stanu wojennego. Internauci mogą również zapalić wirtualną świecę na stronie http://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl/.

ZAPAL ŚWIATŁO WOLNOŚCI

Kampania nawiązuje do gestu solidarności, jaki wobec Polaków żyjących w stanie wojennym w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 roku wykonały rzesze mieszkańców wolnego świata. Na znak jedności z rodakami świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie zapalił papież Jan Paweł II. Do postawienia w oknach świec wezwał również prezydent USA Ronald Reagan, który w Bożonarodzeniowym orędziu do narodu powiedział: „Niech płomień milionów świec w amerykańskich domach będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić”.

Finał tegorocznej kampanii „Zapal Światło Wolności” będzie miał miejsce 13 grudnia o godzinie 19:30 przy Krzyżu Papieskim na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

W ramach obchodów 41 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego IPN organizuje szereg inicjatyw w całym kraju.

Dziś przypada 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy do udziału w akcji społecznej Instytutu Pamięci Narodowej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”. Zapalając w oknie świecę, wyrażamy solidarność z ofiarami stanu wojennego. Internauci mogą również zapalić wirtualną świecę na stronie http://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl/. ZAPAL ŚWIATŁO WOLNOŚCI Kampania nawiązuje do gestu solidarności, jaki wobec Polaków żyjących w stanie wojennym w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 roku wykonały rzesze mieszkańców wolnego świata. Na znak jedności z rodakami świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie zapalił papież Jan Paweł II. Do postawienia w oknach świec wezwał również prezydent USA Ronald Reagan, który w Bożonarodzeniowym orędziu do narodu powiedział: „Niech płomień milionów świec w amerykańskich domach będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić”. Finał tegorocznej kampanii „Zapal Światło Wolności” będzie miał miejsce 13 grudnia o godzinie 19:30 przy Krzyżu Papieskim na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. W ramach obchodów 41 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego IPN organizuje szereg inicjatyw w całym kraju.