Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zaposzenie na uroczystą przysięgę wojskową na Rynku w Tarnowie

Zaposzenie na uroczystą przysięgę wojskową na Rynku w Tarnowie

Zaposzenie na uroczystą przysięgę wojskową na Rynku w Tarnowie
Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek wraz z dowódcą 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Siudzińskim oraz lokalnymi władzami samorządowymi, serdecznie zaprasza na uroczystą przysięgę wojskową, która odbędzie się w dniu 3 grudnia 2022 r. o godz. 11.00 na Rynku Głównym w Tarnowie.
 
Obietnicę wiernej służby Ojczyźnie przed dowódcą 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożą żołnierze 113 Batalionu Lekkiej Piechoty w Tarnowie.
 
Przysięga wojskowa to jedno z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. W szczególności jest to akt ślubowania oraz najwyższego zobowiązania wobec umiłowanej Ojczyzny i Narodu Polskiego. Rotę Przysięgi Wojskowej złożą mieszkańcy naszego terenu, którzy wstąpili w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej i w sposób szczególny będą spełniać obowiązek żołnierski m.in. poprzez pomoc i wsparcie lokalnej społeczności w sytuacjach kryzysowych.
 
Podczas uroczystości czekać będzie na Państwa wiele atrakcji m.in. pokaz sprzętu wojskowego, broni strzeleckiej oraz zostanie uruchomiony mobilny punkt rekrutacyjny. Nie zabraknie, także tradycyjnej wojskowej grochówki oraz regionalnych pyszności przygotowanych wyłącznie przez Koła Gospodyń Wiejskich z naszego powiatu (KGW ze Świdrówki, KGW z Gruszowa Wielkiego, KGW z Niwek), jak i wyrobów piekarniczych z Piekarni– Cukierni „Sokołowski”.
 
Serdecznie zapraszamy!

 

Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek wraz z dowódcą 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Siudzińskim oraz lokalnymi władzami samorządowymi, serdecznie zaprasza na uroczystą przysięgę wojskową, która odbędzie się w dniu 3 grudnia 2022 r. o godz. 11.00 na Rynku Głównym w Tarnowie.   Obietnicę wiernej służby Ojczyźnie przed dowódcą 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożą żołnierze 113 Batalionu Lekkiej Piechoty w Tarnowie.   Przysięga wojskowa to jedno z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. W szczególności jest to akt ślubowania oraz najwyższego zobowiązania wobec umiłowanej Ojczyzny i Narodu Polskiego. Rotę Przysięgi Wojskowej złożą mieszkańcy naszego terenu, którzy wstąpili w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej i w sposób szczególny będą spełniać obowiązek żołnierski m.in. poprzez pomoc i wsparcie lokalnej społeczności w sytuacjach kryzysowych.   Podczas uroczystości czekać będzie na Państwa wiele atrakcji m.in. pokaz sprzętu wojskowego, broni strzeleckiej oraz zostanie uruchomiony mobilny punkt rekrutacyjny. Nie zabraknie, także tradycyjnej wojskowej grochówki oraz regionalnych pyszności przygotowanych wyłącznie przez Koła Gospodyń Wiejskich z naszego powiatu (KGW ze Świdrówki, KGW z Gruszowa Wielkiego, KGW z Niwek), jak i wyrobów piekarniczych z Piekarni– Cukierni „Sokołowski”.   Serdecznie zapraszamy!