Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zapraszamy do udziału w apelu poległych przed pomnikiem Lotników Halifaxa

Zapraszamy do udziału w apelu poległych przed pomnikiem Lotników Halifaxa

Zapraszamy do udziału w apelu poległych przed pomnikiem Lotników Halifaxa

Zgodnie z długoletnią tradycją naszego miasta, Starosta Dąbrowski wraz z Burmistrzem Dąbrowy Tarnowskiej, Proboszczem Parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Jednostką Strzelecką JS-2083 im. gen. Mariana Kukiela zapraszają na patriotyczny apel poległych.

Uroczystość odbędzie się w niedzielę, 11 sierpnia br. o godz. 13:00 na dąbrowskim Cmentarzu Parafialnym przed pomnikiem Lotników Halifaxa JP-276A i będzie stanowić część oficjalną przed dekoracją zwycięzców Biegu z przeszkodami „Ciabaka”. Bieg organizowany jest ku czci „naszych” lotników z Halifaxa, na który już dziś serdecznie zapraszamy.

Podczas apelu uczczona zostanie pamięć wszystkich ofiar wojny w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego oraz pamięć 7-osobowej załogi alianckiego bombowca Halifax, która spiesząc na pomoc walczącej Warszawie, zakończyła swoją misję nad naszym miastem w nocy 4/5 sierpnia 1944 roku. Na pokładzie zestrzelonego przez Niemców samolotu było 5 Kanadyjczyków, 1 Brytyjczyk i 1 Irlandczyk. Wszyscy zginęli za polską sprawę.

Podczas apelu, delegacje samorządów, Parafii, kombatantów, stowarzyszeń i lokalnych instytucji złożą wiązanki kwiatów przed pomnikiem lotników.

Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców, gości oraz uczestników Biegu z przeszkodami „Ciabaka” na tę patriotyczno – religijną uroczystość.

gd

Zgodnie z długoletnią tradycją naszego miasta, Starosta Dąbrowski wraz z Burmistrzem Dąbrowy Tarnowskiej, Proboszczem Parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Jednostką Strzelecką JS-2083 im. gen. Mariana Kukiela zapraszają na patriotyczny apel poległych. Uroczystość odbędzie się w niedzielę, 11 sierpnia br. o godz. 13:00 na dąbrowskim Cmentarzu Parafialnym przed pomnikiem Lotników Halifaxa JP-276A i będzie stanowić część oficjalną przed dekoracją zwycięzców Biegu z przeszkodami „Ciabaka”. Bieg organizowany jest ku czci „naszych” lotników z Halifaxa, na który już dziś serdecznie zapraszamy. Podczas apelu uczczona zostanie pamięć wszystkich ofiar wojny w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego oraz pamięć 7-osobowej załogi alianckiego bombowca Halifax, która spiesząc na pomoc walczącej Warszawie, zakończyła swoją misję nad naszym miastem w nocy 4/5 sierpnia 1944 roku. Na pokładzie zestrzelonego przez Niemców samolotu było 5 Kanadyjczyków, 1 Brytyjczyk i 1 Irlandczyk. Wszyscy zginęli za polską sprawę. Podczas apelu, delegacje samorządów, Parafii, kombatantów, stowarzyszeń i lokalnych instytucji złożą wiązanki kwiatów przed pomnikiem lotników. Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców, gości oraz uczestników Biegu z przeszkodami „Ciabaka” na tę patriotyczno – religijną uroczystość. gd