Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zapraszamy do udziału w konkursie czytelnicznym „Niezwykła moc zwykłego czytania”

Zapraszamy do udziału w konkursie czytelnicznym „Niezwykła moc zwykłego czytania”

Zapraszamy do udziału w konkursie czytelnicznym „Niezwykła moc zwykłego czytania”

Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego serdecznie zaprasza do udziału w konkursie czytelniczym pn. „Niezwykła moc zwykłego czytania” – Aktywizacja Społeczna Osób Niepełnosprawnych, realizowanym przy wsparciu finansowym środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.

Konkurs skierowany jest do osób z niepełnosprawnością umysłową lub/i ruchową, będących podopiecznymi jednostek oraz stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych znajdujących się na terenie powiatu dąbrowskiego i tarnowskiego. Konkurs będzie polegał na przeczytaniu dowolnego fragmentu utworu „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, który w roku 2022 został wybrany jako lektura Narodowego Czytania lub dowolnych fragmentów utworów Marii Konopnickiej z racji ogłoszonego przez Sejm RP roku poetki i nowelistki lub dąbrowskiej poetki Marii Kozaczkowej z racji przypadającej w tym roku 40. rocznicy śmierci.

W połączeniu z konkursem czytelniczym zostanie zorganizowany w Stanicy Turystycznej piknik integracyjny, który umożliwi uczestnictwo w tym wydarzeniu także osobom nie biorącym bezpośrednio udziału w konkursie czytelniczym. W ramach pikniku integracyjnego zostaną zorganizowane różnego rodzaju aktywizujące gry i zabawy prowadzone przez profesjonalnego wodzireja zapewniającego również oprawę muzyczną. Na finał konkursu zostanie również zaproszony Pan Wojciech Klich znany polski muzyk, który wystąpi z mini recitalem oraz podczas warsztatów podzieli się z młodzieżą swoim doświadczeniem, a także przekaże im swoją wiedzę dotyczącą muzyki.

Piknik integracyjny odbędzie się 21 września 2022 roku w Stanicy Turystycznej w Brniu, Breń 1, 33-200 Olesno w godzinach od 10:00 do 14:00.

Poprzez udział w konkursie, osoby z niepełnosprawnością będą mieć możliwość rozwijania swoich umiejętności i zdolności czytelniczych. Dla wszystkich uczestników konkursu oraz pikniku integracyjnego zostanie przygotowany poczęstunek.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat konkursu. Regulamin konkursu, karta zgłoszeń oraz zgoda przedstawiciela ustawowego/opiekuna prawnego osoby biorącej udział w konkursie są dostępne na stronie Powiatu Dąbrowskiego: www.powiatdabrowski.pl

Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego serdecznie zaprasza do udziału w konkursie czytelniczym pn. „Niezwykła moc zwykłego czytania” – Aktywizacja Społeczna Osób Niepełnosprawnych, realizowanym przy wsparciu finansowym środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego. Konkurs skierowany jest do osób z niepełnosprawnością umysłową lub/i ruchową, będących podopiecznymi jednostek oraz stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych znajdujących się na terenie powiatu dąbrowskiego i tarnowskiego. Konkurs będzie polegał na przeczytaniu dowolnego fragmentu utworu „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, który w roku 2022 został wybrany jako lektura Narodowego Czytania lub dowolnych fragmentów utworów Marii Konopnickiej z racji ogłoszonego przez Sejm RP roku poetki i nowelistki lub dąbrowskiej poetki Marii Kozaczkowej z racji przypadającej w tym roku 40. rocznicy śmierci. W połączeniu z konkursem czytelniczym zostanie zorganizowany w Stanicy Turystycznej piknik integracyjny, który umożliwi uczestnictwo w tym wydarzeniu także osobom nie biorącym bezpośrednio udziału w konkursie czytelniczym. W ramach pikniku integracyjnego zostaną zorganizowane różnego rodzaju aktywizujące gry i zabawy prowadzone przez profesjonalnego wodzireja zapewniającego również oprawę muzyczną. Na finał konkursu zostanie również zaproszony Pan Wojciech Klich znany polski muzyk, który wystąpi z mini recitalem oraz podczas warsztatów podzieli się z młodzieżą swoim doświadczeniem, a także przekaże im swoją wiedzę dotyczącą muzyki. Piknik integracyjny odbędzie się 21 września 2022 roku w Stanicy Turystycznej w Brniu, Breń 1, 33-200 Olesno w godzinach od 10:00 do 14:00. Poprzez udział w konkursie, osoby z niepełnosprawnością będą mieć możliwość rozwijania swoich umiejętności i zdolności czytelniczych. Dla wszystkich uczestników konkursu oraz pikniku integracyjnego zostanie przygotowany poczęstunek. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat konkursu. Regulamin konkursu, karta zgłoszeń oraz zgoda przedstawiciela ustawowego/opiekuna prawnego osoby biorącej udział w konkursie są dostępne na stronie Powiatu Dąbrowskiego: www.powiatdabrowski.pl Pliki do pobrania Pobierz plik Karta zgłoszenia do konkursu pn. Niezwykła moc zwykłego czytania - Aktywizacja Społeczna Osób Niepełnosprawych.doc Pobierz plik Regulamin konkursu pn. Niezwykła moc zwykłego czytania - Aktywizacja Społeczna Osób Niepełnosprawych.pdf