Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zapraszamy do zwiedzania wystawy historycznej „Polska – Węgry 1000 lat wspólnej historii "

Zapraszamy do zwiedzania wystawy historycznej „Polska – Węgry 1000 lat wspólnej historii "

Zapraszamy do zwiedzania wystawy historycznej „Polska – Węgry 1000 lat wspólnej historii

12 maja br. w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej otwarta została historyczna wystawa pt. „Polska – Węgry 1000 lat wspólnej historii". Uroczystego otwarcia dokonał Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski a zastępca dyrektora Muzeum Okręgowego w Tarnowie Andrzej Szpunar omówił tematykę wernisażu. Na wystawie prezentowane są historyczne zdjęcia oraz opisy dotyczące historii narodów Polski i Węgier od czasów kształtowania się państwowości do czasów współczesnych. Podobna wystawa tylko w wersji węgierskiej prezentowana jest na Węgrzech.
Wśród zaproszonych gości byli m.in. Członkowie Zarządu Powiatu Pan Marek Kopia i Pan Robert Pantera, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Dąbrowskiej, Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury Paweł Chojnowski, Prezes Związku Dąbrowiaków Mieczysław Siudziński, Prezes Światowego Związku AK Józef Jaworski, członkowie organizacji społecznych oraz dyrektorzy szkół, nauczyciele i młodzież. Wystawa czynna jest codziennie w dniach 12 – 25 maja br. w godzinach 8 – 15 w sali narad Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej.
Organizatorzy wystawy: Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej orasz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Dąbrowskiej zapraszają młodzież szkolną i mieszkańców powiatu do zwiedzania ekspozycji. Po otwarciu wystawy odbyło się spotkanie Zarządu Powiatu, Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Dąbrowskiej Ryszarda Micka i dyrekcji Muzeum Okręgowego w Tarnowie dotyczące wspólnych przedsięwzięć kulturalnych w 2006 roku realizowanych na terenie Powiatu dąbrowskiego. Ustalono, m.in. że najbliższą imprezą na terenie powiatu będzie II koncert muzyki żydowskiej „Galicjanersztetl", który odbędzie się w czerwcu br. na dziedzińcu dąbrowskiej synagogi.

12 maja br. w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej otwarta została historyczna wystawa pt. „Polska – Węgry 1000 lat wspólnej historii". Uroczystego otwarcia dokonał Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski a zastępca dyrektora Muzeum Okręgowego w Tarnowie Andrzej Szpunar omówił tematykę wernisażu. Na wystawie prezentowane są historyczne zdjęcia oraz opisy dotyczące historii narodów Polski i Węgier od czasów kształtowania się państwowości do czasów współczesnych. Podobna wystawa tylko w wersji węgierskiej prezentowana jest na Węgrzech.Wśród zaproszonych gości byli m.in. Członkowie Zarządu Powiatu Pan Marek Kopia i Pan Robert Pantera, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Dąbrowskiej, Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury Paweł Chojnowski, Prezes Związku Dąbrowiaków Mieczysław Siudziński, Prezes Światowego Związku AK Józef Jaworski, członkowie organizacji społecznych oraz dyrektorzy szkół, nauczyciele i młodzież. Wystawa czynna jest codziennie w dniach 12 – 25 maja br. w godzinach 8 – 15 w sali narad Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej.Organizatorzy wystawy: Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej orasz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Dąbrowskiej zapraszają młodzież szkolną i mieszkańców powiatu do zwiedzania ekspozycji. Po otwarciu wystawy odbyło się spotkanie Zarządu Powiatu, Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Dąbrowskiej Ryszarda Micka i dyrekcji Muzeum Okręgowego w Tarnowie dotyczące wspólnych przedsięwzięć kulturalnych w 2006 roku realizowanych na terenie Powiatu dąbrowskiego. Ustalono, m.in. że najbliższą imprezą na terenie powiatu będzie II koncert muzyki żydowskiej „Galicjanersztetl", który odbędzie się w czerwcu br. na dziedzińcu dąbrowskiej synagogi.