Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zapraszamy na Akcję Krwiodawstwa w Dąbrowie Tarnowskiej – 13 grudnia 2022 r.

Zapraszamy na Akcję Krwiodawstwa w Dąbrowie Tarnowskiej – 13 grudnia 2022 r.

Zapraszamy na Akcję Krwiodawstwa w Dąbrowie Tarnowskiej – 13 grudnia 2022 r.

Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Zespół Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z Szkolnym Klubem Honorowych Dawców Krwi serdecznie zapraszają wszystkich pełnoletnich mieszkańców powiatu w wieku 18-65 lat, o dobrym stanie zdrowia, do udziału w akcji honorowego oddawania krwi.

Akcja zostanie zorganizowana na terenie szkoły (ul. Kościuszki 5 – sala nr 01) przy współpracy z Terenowym Oddziałem Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tarnowie we wtorek 13 grudnia 2022 r. w godz. 8:00 – 12:00.

Krew to najcenniejszy lek, którego nie można niczym zastąpić, ani go sztucznie wyprodukować. Oddanie krwi nic nie kosztuje, a może uratować zdrowie lub życie drugiego człowieka, dlatego trzeba się nią dzielić. Krew i jej składniki ofiarowane przez krwiodawców podawane są głównie pacjentom z chorobami nowotworami, w trakcie i po chemioterapii, pacjentom wymagającym transplantacji, zabiegów kardiochirurgicznych, operacyjnych, osobom u których występują braki krwi i jej składników, zaburzenia krzepnięcia, osobom po oparzeniach i urazach oraz tym, którzy ulegli wypadkowi.

Każdy z nas, kto nie ma przeciwskazań zdrowotnych, powinien rozważyć oddanie krwi, bo nigdy nie wiemy, kiedy nam – dawcom i naszym bliskim ta krew może być potrzebna.

Informacje na temat:

Gorąco zachęcamy do udziału w tej szczytnej akcji! Pamiętajmy, że nasza krew jest niezwykle cennym darem, który może uratować życie.

Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Zespół Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z Szkolnym Klubem Honorowych Dawców Krwi serdecznie zapraszają wszystkich pełnoletnich mieszkańców powiatu w wieku 18-65 lat, o dobrym stanie zdrowia, do udziału w akcji honorowego oddawania krwi. Akcja zostanie zorganizowana na terenie szkoły (ul. Kościuszki 5 – sala nr 01) przy współpracy z Terenowym Oddziałem Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tarnowie we wtorek 13 grudnia 2022 r. w godz. 8:00 – 12:00. Krew to najcenniejszy lek, którego nie można niczym zastąpić, ani go sztucznie wyprodukować. Oddanie krwi nic nie kosztuje, a może uratować zdrowie lub życie drugiego człowieka, dlatego trzeba się nią dzielić. Krew i jej składniki ofiarowane przez krwiodawców podawane są głównie pacjentom z chorobami nowotworami, w trakcie i po chemioterapii, pacjentom wymagającym transplantacji, zabiegów kardiochirurgicznych, operacyjnych, osobom u których występują braki krwi i jej składników, zaburzenia krzepnięcia, osobom po oparzeniach i urazach oraz tym, którzy ulegli wypadkowi. Każdy z nas, kto nie ma przeciwskazań zdrowotnych, powinien rozważyć oddanie krwi, bo nigdy nie wiemy, kiedy nam – dawcom i naszym bliskim ta krew może być potrzebna. Informacje na temat: przygotowania do oddania krwi znajdą Państwo na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa korzyści z honorowego dawstwa krwi na stronie https://krwiodawcy.org/korzysci-z-hdk Gorąco zachęcamy do udziału w tej szczytnej akcji! Pamiętajmy, że nasza krew jest niezwykle cennym darem, który może uratować życie. Pliki do pobrania Pobierz plik Krwiodawstwo w pytaniach i odpowiedziach.pdf