Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zapraszamy na apel ku czci bohaterów Powstania Warszawskiego oraz lotników Halifaxa

Zapraszamy na apel ku czci bohaterów Powstania Warszawskiego oraz lotników Halifaxa

Zapraszamy na apel ku czci bohaterów Powstania Warszawskiego oraz lotników Halifaxa

Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Proboszcz Parafii p.w. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej Stanisław Cyran oraz Jednostka Strzelecka JS-2083 im. gen. Mariana Kukiela zapraszają na patriotyczny apel poległych ku czci bohaterów Powstania Warszawskiego oraz lotników Halifaxa lecących na pomoc Warszawie.

Apel odbędzie się dziś, 1 sierpnia 2022 roku o godz. 18:30 na dąbrowskim Cmentarzu Parafialnym przed pomnikiem Załogi Halifaxa JP-276A.

Zostanie w ten sposób uczczona pamięć wszystkich ofiar wojny w 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego oraz 7-osobowej załogi alianckiego bombowca JP-276 Halifax, która spiesząc na pomoc walczącej Warszawie, tragicznie zakończyła swoją misję nad naszym miastem w nocy 4/5 sierpnia 1944 roku. Na pokładzie zestrzelonego przez Niemców samolotu było 5 Kanadyjczyków, 1 Brytyjczyk i 1 Irlandczyk.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM !

Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Proboszcz Parafii p.w. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej Stanisław Cyran oraz Jednostka Strzelecka JS-2083 im. gen. Mariana Kukiela zapraszają na patriotyczny apel poległych ku czci bohaterów Powstania Warszawskiego oraz lotników Halifaxa lecących na pomoc Warszawie. Apel odbędzie się dziś, 1 sierpnia 2022 roku o godz. 18:30 na dąbrowskim Cmentarzu Parafialnym przed pomnikiem Załogi Halifaxa JP-276A. Zostanie w ten sposób uczczona pamięć wszystkich ofiar wojny w 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego oraz 7-osobowej załogi alianckiego bombowca JP-276 Halifax, która spiesząc na pomoc walczącej Warszawie, tragicznie zakończyła swoją misję nad naszym miastem w nocy 4/5 sierpnia 1944 roku. Na pokładzie zestrzelonego przez Niemców samolotu było 5 Kanadyjczyków, 1 Brytyjczyk i 1 Irlandczyk. CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM !