Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zapraszamy na Marsz Pamięci i Apel Poległych

Zapraszamy na Marsz Pamięci i Apel Poległych

Zapraszamy na Marsz Pamięci i Apel Poległych

W czwartek, 12 kwietnia 2018 r. o godz. 12:00 przy tablicy wmurowanej w Kaplicę Cmentarną w Dąbrowie Tarnowskiej, odbędzie się "Apel Poległych" ku czci pamięci pomordowanych w obozach jenieckich na wschodzie – m.in. siedmiu mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej: Albina Basisty, Bolesława Berbeki, Stanisława Jurasa, Adama Malinowskiego, Józefa Paducha, Leszka Szpaka i Zygmunta Śliskiego.

Apel pod Tablicą Katyńską organizowany jest przez Samorząd Powiatu Dąbrowskiego, Samorząd Gminy Dąbrowa Tarnowska, Parafię NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej, w ramach dorocznych obchodów Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Wzorem lat ubiegłych odbędzie się Marsz Pamięci i zapalone zostaną znicze przed "Dębami Katyńskimi", a pod Tablicą Katyńską nie zabraknie krótkiego montażu słowno-muzycznego. Tradycyjnie zostanie odmówiona również modlitwa w intencji zamordowanych, a przybyłe delegacje złożą wiązanki kwiatów i zapalą znicze pod Tablicą Katyńską.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu dąbrowskiego, delegacje: instytucji, szkół, organizacji i stowarzyszeń oraz wszystkich chętnych do udziału w tej uroczystości.

Program uroczystości:

  • godz. 11:15– zapalenie zniczy przed "Dębami Katyńskimi" na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Zazamcze 3 w Dąbrowie Tarnowskiej, sformowanie Marszu Pamięci przez społeczność szkoły i przejście pod Urząd Miejski;
  • godz. 11:30 – uformowanie pochodu pod Urzędem Miejskim i przejście pod Tablicę Katyńską wmurowaną w Kaplicę Cmentarną;
  • godz. 12:00 – Apel Poległych, modlitwa w intencji zamordowanych, krótki program artystyczny w wykonaniu młodzieży z PSP nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą upamiętniającą ofiary mordu w Katyniu.

Tradycyjnie prosimy szkoły i instytucje o wystawienie pocztów sztandarowych przed godziną 12:00 na placu przed Kaplicą Cmentarną, gdzie wmurowana jest Tablica ku czci Dąbrowian pomordowanych na Wschodzie.

Marsz Pamięci, zainicjowany w 2016 r. przez dyrektora Publicznego Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – Iwonę Wrzoskiewicz-Słonkę, wpisuje się w program uroczystości 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Serdecznie zapraszamy szkoły, instytucje, organizacje i stowarzyszenia a także wszystkich chętnych do udziału w uroczystości. Szkoły prosimy o przygotowanie okolicznościowych plakatów i elementów patriotycznych.

mags

W czwartek, 12 kwietnia 2018 r. o godz. 12:00 przy tablicy wmurowanej w Kaplicę Cmentarną w Dąbrowie Tarnowskiej, odbędzie się "Apel Poległych" ku czci pamięci pomordowanych w obozach jenieckich na wschodzie – m.in. siedmiu mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej: Albina Basisty, Bolesława Berbeki, Stanisława Jurasa, Adama Malinowskiego, Józefa Paducha, Leszka Szpaka i Zygmunta Śliskiego. Apel pod Tablicą Katyńską organizowany jest przez Samorząd Powiatu Dąbrowskiego, Samorząd Gminy Dąbrowa Tarnowska, Parafię NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej, w ramach dorocznych obchodów Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Wzorem lat ubiegłych odbędzie się Marsz Pamięci i zapalone zostaną znicze przed "Dębami Katyńskimi", a pod Tablicą Katyńską nie zabraknie krótkiego montażu słowno-muzycznego. Tradycyjnie zostanie odmówiona również modlitwa w intencji zamordowanych, a przybyłe delegacje złożą wiązanki kwiatów i zapalą znicze pod Tablicą Katyńską. Serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu dąbrowskiego, delegacje: instytucji, szkół, organizacji i stowarzyszeń oraz wszystkich chętnych do udziału w tej uroczystości. Program uroczystości: godz. 11:15– zapalenie zniczy przed "Dębami Katyńskimi" na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Zazamcze 3 w Dąbrowie Tarnowskiej, sformowanie Marszu Pamięci przez społeczność szkoły i przejście pod Urząd Miejski; godz. 11:30 – uformowanie pochodu pod Urzędem Miejskim i przejście pod Tablicę Katyńską wmurowaną w Kaplicę Cmentarną; godz. 12:00 – Apel Poległych, modlitwa w intencji zamordowanych, krótki program artystyczny w wykonaniu młodzieży z PSP nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą upamiętniającą ofiary mordu w Katyniu. Tradycyjnie prosimy szkoły i instytucje o wystawienie pocztów sztandarowych przed godziną 12:00 na placu przed Kaplicą Cmentarną, gdzie wmurowana jest Tablica ku czci Dąbrowian pomordowanych na Wschodzie. Marsz Pamięci, zainicjowany w 2016 r. przez dyrektora Publicznego Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – Iwonę Wrzoskiewicz-Słonkę, wpisuje się w program uroczystości 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Serdecznie zapraszamy szkoły, instytucje, organizacje i stowarzyszenia a także wszystkich chętnych do udziału w uroczystości. Szkoły prosimy o przygotowanie okolicznościowych plakatów i elementów patriotycznych. mags