Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zapraszamy na spotkanie dotyczące Budżetu Obywatelskiego!

Zapraszamy na spotkanie dotyczące Budżetu Obywatelskiego!

Zapraszamy na spotkanie dotyczące Budżetu Obywatelskiego!

Znamy już szczegółowy harmonogram Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego 2017. Jedno ze spotkań informacyjno – edukacyjnych odbędzie się w poniedziałek 15 maja 2017 roku o godz. 14:00 w sali narad Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej (ul. Berka Joselewicza 5).  Zachęcamy mieszkańców naszego powiatu do udziału w tym spotkaniu!

Od 29 maja do 19 czerwca 2017 roku wszyscy Małopolanie, którzy ukończyli 16 lat mogą zgłaszać własne pomysły obywatelskie w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

W tegorocznej edycji na wszystkie pomysły zgłoszone przez mieszkańców regionu, które przyczynią się do rozwoju regionu samorząd województwa przeznaczył 8 mln zł. Do każdego z 6 subregionów trafi więc 1 330 000 zł. Ogłoszone zostały już wzory formularzy zgłaszania zadań oraz listy poparcia, a od 9 maja przez równy miesiąc będą prowadzone działania informacyjne oraz spotkania i warsztaty dla mieszkańców poszczególnych powiatów i subregionów.

Najpóźniej 14 września zostanie ogłoszona pełna lista zweryfikowanych zadań, na które od 25 września do 13 października swoje głosy oddadzą mieszkańcy regionu. Wyniki głosowania i zwycięskie projekty poznamy natomiast ostatniego dnia listopada.

Budżet obywatelski pozwala mieszkańcom naszego województwa decydować o tym na co wydać pieniądze. Mieszkańcy mogą nie tylko wybierać zadania, które mają być zrealizowane, ale sami zostać ich autorami. Pozwala Małopolanom kształtować ich najbliższe otoczenie, umożliwia określenie potrzeb, daje możliwość wskazania co jest dla nich szczególnie ważne. Dzięki niemu mieszkańcy określają priorytety dla rozwoju powiatów, subregionów oraz całej Małopolski.

files/aktualnosci/2017/05_Maj/12_Spotkanie_Informacyjne_w_ramach_II_edyc ji_Budzetu_Obywatelskiego_/Budzet obywatelski.png

Znamy już szczegółowy harmonogram Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego 2017. Jedno ze spotkań informacyjno – edukacyjnych odbędzie się w poniedziałek 15 maja 2017 roku o godz. 14:00 w sali narad Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej (ul. Berka Joselewicza 5).  Zachęcamy mieszkańców naszego powiatu do udziału w tym spotkaniu! Od 29 maja do 19 czerwca 2017 roku wszyscy Małopolanie, którzy ukończyli 16 lat mogą zgłaszać własne pomysły obywatelskie w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W tegorocznej edycji na wszystkie pomysły zgłoszone przez mieszkańców regionu, które przyczynią się do rozwoju regionu samorząd województwa przeznaczył 8 mln zł. Do każdego z 6 subregionów trafi więc 1 330 000 zł. Ogłoszone zostały już wzory formularzy zgłaszania zadań oraz listy poparcia, a od 9 maja przez równy miesiąc będą prowadzone działania informacyjne oraz spotkania i warsztaty dla mieszkańców poszczególnych powiatów i subregionów. Najpóźniej 14 września zostanie ogłoszona pełna lista zweryfikowanych zadań, na które od 25 września do 13 października swoje głosy oddadzą mieszkańcy regionu. Wyniki głosowania i zwycięskie projekty poznamy natomiast ostatniego dnia listopada. Budżet obywatelski pozwala mieszkańcom naszego województwa decydować o tym na co wydać pieniądze. Mieszkańcy mogą nie tylko wybierać zadania, które mają być zrealizowane, ale sami zostać ich autorami. Pozwala Małopolanom kształtować ich najbliższe otoczenie, umożliwia określenie potrzeb, daje możliwość wskazania co jest dla nich szczególnie ważne. Dzięki niemu mieszkańcy określają priorytety dla rozwoju powiatów, subregionów oraz całej Małopolski.