1. Zaproszenie

- Zespół Pieśni i Tańca „Eliksir”działający przy OSP Kanna,

- zespół „Bastet” z ZSP w Radgoszczy,

- Jakub Szwajkos z Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie oraz

- Anna Wojtyś z VOCE i „Sokoliki” z DDK w Dąbrowie Tarnowskiej.

Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara.

Starosta Dąbrowski serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego i okolic na międzynarodową imprezę pn. „Roztańczona Europa – sztuka, edukacja i spotkanie obywateli europejskich”, która odbędzie się w sobotę 21 sierpnia 2010 r. w Dąbrowskim Domu Kultury o godz. 15:00. Przedsięwzięcie to, którego celem jest prezentacja różnorodności kultury muzyczno - tanecznej krajów Unii Europejskiej, jest częścią realizowanego od 2008 roku partnerskiego projektu „W harmonii z Europą” (In Tune with Europe). W projekcie uczestniczy pięć samorządów partnerskich: Powiat Dąbrowski, XVIII Dzielnica Budapesztu (Węgry), San Nicola La Strada (Włochy), Roding (Niemcy) i Baile Tusnad (Rumunia). W sobotnie popołudnie na scenie DDK zaprezentują się młodzieżowe zespoły folklorystyczne i zespoły tańca współczesnego z Węgier, Niemiec, a także zespoły i soliści z terenu Powiatu Dąbrowskiego. Wystąpią m.in.: - reprezentujący XVIII Dzielnicę Budapesztu węgierski zespół „Botafogo” (wielokrotny laureat Mistrzostw Świata i Europy w tańcu), - młodzieżowa orkiestra dęta „Stadtkapelle Roding” z Roding w Niemczech, - zespół Nieczajnianie” działający w strukturach Dąbrowskiego Domu Kultury,- Zespół Pieśni i Tańca „Eliksir”działający przy OSP Kanna, - zespół „Bastet” z ZSP w Radgoszczy, - Jakub Szwajkos z Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie oraz - Anna Wojtyś z VOCE i „Sokoliki” z DDK w Dąbrowie Tarnowskiej. Organizatorzy zapewniają, iż program jest bardzo urozmaicony i z pewnością spodoba się zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym. Partnerem projektu jest Województwo Małopolskie, sponsorem - Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego w Krakowie. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara. Patronat medialny nad imprezą sprawują: "Dziennik Polski", Radio RDN Małopolska i TVP Kraków.