Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zaproszenie i karnet na "Vitae Valor"

Zaproszenie i karnet na "Vitae Valor"

W piątek w kinie "Marzenie" rozpoczął się, już po raz trzeci, tygodniowy przegląd wartościowego kina - festiwal "Vitae Valor". Pomysłodawcą imprezy, która dwa lata temu dostała nominację do kulturalnych "Paszportów Polityki" jest Jerzy Świtek. Tym razem do organizacji festiwalu zaprosił on Duszpasterstwo Akademickie "Tratwa" i diecezjalnego duszpasterza młodzieży ks. Artura Ważnego. Mamy bezpłatny karnet dla jednego z inTarnautów na projekcje festiwalowe, począwszy od soboty 13 XII.

Festiwal odbywa się ponownie , po rocznej przerwie i potrwa do 18 grudnia. Złożą się na niego nie tylko projekcje filmowe, ale też spotkania dyskusyjne i autorskie oraz nagrody dla najwybitniejszych z twórców. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna. Publiczność wybierze też, najlepszy jej zdaniem prezentowany film.

Festiwal ma za zadanie prezentację i upowszechnianie tych dzieł filmowych, których treścią i przesłaniem jest podkreślanie znaczenia ludzkiej egzystencji jako wartości opartej na fundamentach moralnych, etycznych, duchowych i metafizycznych.
Jedną z form realizacji tak określonych zamierzeń jest prezentacja dorobku i nagradzanie twórców, którzy w swojej działalności artystycznej tym aspektom ludzkiego życia poświęcają najwięcej uwagi (Nagroda "Vitae Valor" za całokształt twórczości). W tym roku Nagrodę otrzymają Jerzy Wójcik oraz Ryszard Czekała.

W programie przeglądu znalazły się m.in. filmy :
ODWAGI, JA JESTEM (reż. Andrzej Jurga, Polska, 1987) ,
DZIKIE DZIECKO (reż. François Truffaut, Francja,1969),
TRAFFIC (reż. Steven Soderbergh, USA, 2000),
KOLORY RAJU (reż. Majid Majidi, Iran, 1999),
EPOKA LODOWCOWA (reż. Chris Wedge, USA, 2002),
DZIECI JESZCZE GORSZEGO BOGA (reż. Yilmaz Arslan, Niemcy, 1992),
Z DALEKIEGO KRAJU. PAPIEŻ JAN PAWEŁ II (reż. Krzysztof Zanussi, Wlk. Bryt.-Włochy-Polska, 1981),
W MATNI (reż. Jonatan Kaplan, USA, 1999),
HIMALAYA (reż. Eric Valli, Francja-Nepal-Szwajcaria-Wlk. Bryt., 1999),
SKARGA (reż. Jerzy Wójcik, Polska, 1991) , JEST (reż. Krzysztof Krauze, Polska, 1984) ,
SERCE TO SAMOTNY MYŚLIWY (reż. Robert Ellis Miller, USA, 1968),
POLOWANIE NA KRÓLIKI (reż. Phillip Noyce, Australia, 2001),
WROTA EUROPY (reż. Jerzy Wójcik, Polska, 1999).
Widzowie będą też mogli zobaczyć zestaw filmów krótkometrażowych jednego z dwóch laureatów - Ryszarda Czekały .
Szczegółowy program festiwalu, repertuar i inne informacje znajdziecie na stronie www.tratwa.iap.pl/vitaevalor
Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna „Czym wypełnić puste ramy" Pawła Latochy i Grzegorza Kądzielawskiego (w holu kina „Marzenie").

Wśród osób, które przetłumaczą z języka łacińskiego na j.polski nazwę festiwalu i prawidłową odpowiedź nadeślą nam do jutra , tj. do soboty 13 grudnia , do godz. 9.00 na adres: tarnow@okay.pl (wraz z kontaktem telefonicznym do siebie) - wylosujemy szczęśliwca, który będzie mógł obejrzeć wszystkie pozycje repertuaru festiwalowego, począwszy od soboty. ZAPRASZAMY !

źródło: OKAY

W piątek w kinie "Marzenie" rozpoczął się, już po raz trzeci, tygodniowy przegląd wartościowego kina - festiwal "Vitae Valor". Pomysłodawcą imprezy, która dwa lata temu dostała nominację do kulturalnych "Paszportów Polityki" jest Jerzy Świtek. Tym razem do organizacji festiwalu zaprosił on Duszpasterstwo Akademickie "Tratwa" i diecezjalnego duszpasterza młodzieży ks. Artura Ważnego. Mamy bezpłatny karnet dla jednego z inTarnautów na projekcje festiwalowe, począwszy od soboty 13 XII. Festiwal odbywa się ponownie , po rocznej przerwie i potrwa do 18 grudnia. Złożą się na niego nie tylko projekcje filmowe, ale też spotkania dyskusyjne i autorskie oraz nagrody dla najwybitniejszych z twórców. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna. Publiczność wybierze też, najlepszy jej zdaniem prezentowany film. Festiwal ma za zadanie prezentację i upowszechnianie tych dzieł filmowych, których treścią i przesłaniem jest podkreślanie znaczenia ludzkiej egzystencji jako wartości opartej na fundamentach moralnych, etycznych, duchowych i metafizycznych.Jedną z form realizacji tak określonych zamierzeń jest prezentacja dorobku i nagradzanie twórców, którzy w swojej działalności artystycznej tym aspektom ludzkiego życia poświęcają najwięcej uwagi (Nagroda "Vitae Valor" za całokształt twórczości). W tym roku Nagrodę otrzymają Jerzy Wójcik oraz Ryszard Czekała. W programie przeglądu znalazły się m.in. filmy :ODWAGI, JA JESTEM (reż. Andrzej Jurga, Polska, 1987) ,DZIKIE DZIECKO (reż. François Truffaut, Francja,1969),TRAFFIC (reż. Steven Soderbergh, USA, 2000),KOLORY RAJU (reż. Majid Majidi, Iran, 1999),EPOKA LODOWCOWA (reż. Chris Wedge, USA, 2002),DZIECI JESZCZE GORSZEGO BOGA (reż. Yilmaz Arslan, Niemcy, 1992),Z DALEKIEGO KRAJU. PAPIEŻ JAN PAWEŁ II (reż. Krzysztof Zanussi, Wlk. Bryt.-Włochy-Polska, 1981),W MATNI (reż. Jonatan Kaplan, USA, 1999),HIMALAYA (reż. Eric Valli, Francja-Nepal-Szwajcaria-Wlk. Bryt., 1999),SKARGA (reż. Jerzy Wójcik, Polska, 1991) , JEST (reż. Krzysztof Krauze, Polska, 1984) ,SERCE TO SAMOTNY MYŚLIWY (reż. Robert Ellis Miller, USA, 1968),POLOWANIE NA KRÓLIKI (reż. Phillip Noyce, Australia, 2001),WROTA EUROPY (reż. Jerzy Wójcik, Polska, 1999).Widzowie będą też mogli zobaczyć zestaw filmów krótkometrażowych jednego z dwóch laureatów - Ryszarda Czekały .Szczegółowy program festiwalu, repertuar i inne informacje znajdziecie na stronie www.tratwa.iap.pl/vitaevalorFestiwalowi towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna „Czym wypełnić puste ramy" Pawła Latochy i Grzegorza Kądzielawskiego (w holu kina „Marzenie"). Wśród osób, które przetłumaczą z języka łacińskiego na j.polski nazwę festiwalu i prawidłową odpowiedź nadeślą nam do jutra , tj. do soboty 13 grudnia , do godz. 9.00 na adres: tarnow@okay.pl (wraz z kontaktem telefonicznym do siebie) - wylosujemy szczęśliwca, który będzie mógł obejrzeć wszystkie pozycje repertuaru festiwalowego, począwszy od soboty. ZAPRASZAMY ! źródło: OKAY