Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zaproszenie na apel z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Zaproszenie na apel z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

W tym roku po raz piąty w całej Polsce obchodzony będzie Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Oddając hołd pomordowanym w 1940 roku polskim jeńcom, przetrzymywanym w specjalnych obozach NKWD – Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie - następne pokolenia Polaków dają świadectwo pamięci o tej stalinowskiej zbrodni.

Tradycyjnie i w tym roku samorządy gminny oraz powiatowy wraz z dąbrowską Parafią organizują uroczysty apel, na który serdecznie zapraszają mieszkańców Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska oraz całego Powiatu Dąbrowskiego, kombatantów, policjantów, strażaków, delegacje szkół, organizacji i stowarzyszeń.

Apel z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, odbędzie się 13 kwietnia 2012 r. (piątek) o godz. 12.00 przed Tablicą Katyńską umieszczoną na ścianie Kaplicy Cmentarnej przy ul. Św. B.A. Chmielowskiego.

W tym roku po raz piąty w całej Polsce obchodzony będzie Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Oddając hołd pomordowanym w 1940 roku polskim jeńcom, przetrzymywanym w specjalnych obozach NKWD – Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie - następne pokolenia Polaków dają świadectwo pamięci o tej stalinowskiej zbrodni. Tradycyjnie i w tym roku samorządy gminny oraz powiatowy wraz z dąbrowską Parafią organizują uroczysty apel, na który serdecznie zapraszają mieszkańców Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska oraz całego Powiatu Dąbrowskiego, kombatantów, policjantów, strażaków, delegacje szkół, organizacji i stowarzyszeń. Apel z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, odbędzie się 13 kwietnia 2012 r. (piątek) o godz. 12.00 przed Tablicą Katyńską umieszczoną na ścianie Kaplicy Cmentarnej przy ul. Św. B.A. Chmielowskiego.