1. Zaproszenie na Mszę Św. w intencji Powiślańskich Sybiraków

Zaproszenie na Mszę Św. w intencji Powiślańskich Sybiraków

Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek zaprasza mieszkańców powiatu dąbrowskiego na Mszę Świętą w intencji Powiślańskich Sybiraków, która zostanie odprawiona w najbliższy piątek 17 września o godz.18:00 w kościele pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Dzień Sybiraka obchodzimy 17 września, w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. To święto państwowe, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2013 roku, aby upamiętnić ofiary masowych deportacji ludności z terenów okupowanych przez Związek Radziecki podczas II wojny światowej. W tym dniu wspominamy losy zesłanych na Syberię oraz inne tereny Rosji i Związku Sowieckiego, wśród których byli również mieszkańcy Powiśla Dąbrowskiego. Pamiętajmy o tych, którym nie udało się powrócić do Ojczyzny, tych, którzy osiedli w różnych częściach świata, a także tych, którzy pozostali w miejscu swego zesłania i tam kultywowali polskość. Oddajmy cześć ich pamięci! Po Mszy Świętej, o godz. 19:00 odbędzie się Koncert Archidiecezjalnego chóru chłopięco-męskiego Pueri Cantores Lublinenses, organizowany przez Filharmonię im. Karola Szymanowskiego w Krakowie w ramach Festiwalu Chórów Chłopięcych.