Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
 1. Zaproszenie na obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Zaproszenie na obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Zaproszenie na obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski mają zaszczyt zaprosić do udziału w powiatowych obchodach 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, które odbędą się w dniu 11 listopada 2018 r. w Kościele pw. NMP Szkaplerznej oraz pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej.

Jednocześnie zwracamy się z apelem, aby uczcili Państwo Święto Niepodległości poprzez wywieszenie na swoich posesjach flag państwowych. Gest ten będzie wyrazem szacunku dla walczących o wolną Polskę oraz wyrazem czci dla tych wszystkich, którzy za wolność i niepodległość oddali życie.

Szkaplerznej.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

 • godz. 10:30 Zbiórka delegacji, pocztów sztandarowych przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, a następnie pochód patriotyczny ulicami miasta na Mszę Świętą.

 • godz. 11:00 Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej
 • godz. 12:15 Uroczystość patriotyczna pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim:
  - powitanie uczestników przez Starostę Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego,
  - przemówienie okolicznościowe Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego,
  - składanie wieńców i wiązanek kwiatów przez delegacje instytucji i organizacji,
  - program artystyczny w wykonaniu młodzieży z Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie.

Wszystkie instytucje i organizacje posiadające sztandary proszone są o wystawienie pocztów sztandarowych.

Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski mają zaszczyt zaprosić do udziału w powiatowych obchodach 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, które odbędą się w dniu 11 listopada 2018 r. w Kościele pw. NMP Szkaplerznej oraz pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej. Jednocześnie zwracamy się z apelem, aby uczcili Państwo Święto Niepodległości poprzez wywieszenie na swoich posesjach flag państwowych. Gest ten będzie wyrazem szacunku dla walczących o wolną Polskę oraz wyrazem czci dla tych wszystkich, którzy za wolność i niepodległość oddali życie. Szkaplerznej. PROGRAM UROCZYSTOŚCI: godz. 10:30 Zbiórka delegacji, pocztów sztandarowych przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, a następnie pochód patriotyczny ulicami miasta na Mszę Świętą. godz. 11:00 Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej godz. 12:15 Uroczystość patriotyczna pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim: - powitanie uczestników przez Starostę Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego, - przemówienie okolicznościowe Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego, - składanie wieńców i wiązanek kwiatów przez delegacje instytucji i organizacji, - program artystyczny w wykonaniu młodzieży z Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. Wszystkie instytucje i organizacje posiadające sztandary proszone są o wystawienie pocztów sztandarowych.