Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
 1. Zaproszenie na obchody 97. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Zaproszenie na obchody 97. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Zaproszenie na obchody 97. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Rada Powiatu i Zarząd Powiatu Dąbrowskiego oraz Rada Miejska i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej mają zaszczyt zaprosić do udziału w powiatowych obchodach 97. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, które odbędą się w dniu 11 listopada 2015 r. w Kościele NMP Szkaplerznej oraz pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

 • godz. 1030 Zbiórka delegacji, pocztów sztandarowych przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, a następnie pochód patriotyczny ulicami miasta na Mszę Św. w Kościele NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej
 • godz. 1100 Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny
 • godz. 1215 Uroczystość patriotyczna pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej:
  - powitanie uczestników przez Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego,
  - przemówienie okolicznościowe Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego,
  - składanie wieńców i wiązanek kwiatów przez delegacje instytucji i organizacji,
  - program artystyczny w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu.

Wszystkie instytucje i organizacje posiadające sztandary proszone są o wystawienie pocztów sztandarowych

Powiatowym obchodom 97. Rocznicy Odzyskania Niepodległości towarzyszą VIII Powiatowy Turniej Niepodległości o Puchar Starosty Dąbrowskiego oraz III Powiatowy Konkurs Recytatorski „Od niepodległości do niepodległości"

Jednocześnie zwracamy się z apelem, aby uczcili Państwo Święto Niepodległości poprzez wywieszenie na swoich posesjach flag państwowych. Gest ten będzie wyrazem szacunku dla walczących o wolną Polskę oraz wyrazem czci dla tych wszystkich, którzy za wolność i niepodległość oddali życie.
files/aktualnosci/2015/11_listopad/08_Zaproszenie_na_obchody_97_Rocznicy_Odzyskania_Niepodleglosci/cz1.jpgfiles/aktualnosci/2015/11_listopad/08_Zaproszenie_na_obchody_97_Rocznicy_Odzyskania_Niepodleglosci/cz2.jpg 

Rada Powiatu i Zarząd Powiatu Dąbrowskiego oraz Rada Miejska i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej mają zaszczyt zaprosić do udziału w powiatowych obchodach 97. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, które odbędą się w dniu 11 listopada 2015 r. w Kościele NMP Szkaplerznej oraz pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej. PROGRAM UROCZYSTOŚCI: godz. 1030 Zbiórka delegacji, pocztów sztandarowych przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, a następnie pochód patriotyczny ulicami miasta na Mszę Św. w Kościele NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej godz. 1100 Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny godz. 1215 Uroczystość patriotyczna pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej:- powitanie uczestników przez Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego,- przemówienie okolicznościowe Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego,- składanie wieńców i wiązanek kwiatów przez delegacje instytucji i organizacji,- program artystyczny w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu. Wszystkie instytucje i organizacje posiadające sztandary proszone są o wystawienie pocztów sztandarowych Powiatowym obchodom 97. Rocznicy Odzyskania Niepodległości towarzyszą VIII Powiatowy Turniej Niepodległości o Puchar Starosty Dąbrowskiego oraz III Powiatowy Konkurs Recytatorski „Od niepodległości do niepodległości" Jednocześnie zwracamy się z apelem, aby uczcili Państwo Święto Niepodległości poprzez wywieszenie na swoich posesjach flag państwowych. Gest ten będzie wyrazem szacunku dla walczących o wolną Polskę oraz wyrazem czci dla tych wszystkich, którzy za wolność i niepodległość oddali życie.