1. Zaproszenie na obchody 97. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Zaproszenie na obchody 97. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

• godz. 1030 Zbiórka delegacji, pocztów sztandarowych przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, a następnie pochód patriotyczny ulicami miasta na Mszę Św. w Kościele NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej
  • godz. 1100 Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny
  • godz. 1215 Uroczystość patriotyczna pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej:
    - przemówienie okolicznościowe Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego,

Rada Powiatu i Zarząd Powiatu Dąbrowskiego oraz Rada Miejska i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej mają zaszczyt zaprosić do udziału w powiatowych obchodach 97. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, które odbędą się w dniu 11 listopada 2015 r. w Kościele NMP Szkaplerznej oraz pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej. PROGRAM UROCZYSTOŚCI: godz. 1030 Zbiórka delegacji, pocztów sztandarowych przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, a następnie pochód patriotyczny ulicami miasta na Mszę Św. w Kościele NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej godz. 1100 Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny godz. 1215 Uroczystość patriotyczna pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej:- powitanie uczestników przez Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego,- przemówienie okolicznościowe Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego,- składanie wieńców i wiązanek kwiatów przez delegacje instytucji i organizacji,- program artystyczny w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu. Wszystkie instytucje i organizacje posiadające sztandary proszone są o wystawienie pocztów sztandarowych Powiatowym obchodom 97. Rocznicy Odzyskania Niepodległości towarzyszą VIII Powiatowy Turniej Niepodległości o Puchar Starosty Dąbrowskiego oraz III Powiatowy Konkurs Recytatorski „Od niepodległości do niepodległości" Jednocześnie zwracamy się z apelem, aby uczcili Państwo Święto Niepodległości poprzez wywieszenie na swoich posesjach flag państwowych. Gest ten będzie wyrazem szacunku dla walczących o wolną Polskę oraz wyrazem czci dla tych wszystkich, którzy za wolność i niepodległość oddali życie.