1. Zaproszenie na Powiatowe obchody 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości

Zaproszenie na Powiatowe obchody 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości

Uczcijmy wspólnie najważniejsze święto!

Samorząd Powiatu Dąbrowskiego oraz Samorząd Gminy Dąbrowa Tarnowska serdecznie zapraszają na Powiatowe obchody 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości, które odbędą się 11 listopada 2019 roku w Dąbrowie Tarnowskiej. Uroczystości w stolicy naszego powiatu rozpoczną się pochodem patriotycznym na Mszę Świętą do kościoła parafialnego pod wezwaniem Matki Bożej Szkaplerznej. Apel patriotyczny odbędzie się o godz. 10:30 w parku miejskim na Placu Walczących o Niepodległą Polskę pod pomnikiem ku czci poległych Synów Miasta Dąbrowy. Organizatorzy uroczystości włączyli się w akcję „Niepodległa do hymnu”, której pomysłodawcą i koordynatorem jest Biuro Programu „Niepodległa”. „Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, możliwość wspólnego zaśpiewania hymnu przez każdego Polaka. Zaśpiewajmy razem z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami. Uczcijmy wspólnie najważniejsze święto! Hymn zostanie wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas niewielkich uroczystości lokalnych w kraju i za granicą. Ty też przyłącz się do akcji i wspólnie z nami zaśpiewaj hymn!