1. Zaproszenie na Powiatowe obchody 104. rocznicy Odzyskania Niepodległości

Zaproszenie na Powiatowe obchody 104. rocznicy Odzyskania Niepodległości

Program uroczystości:
  • godz. 9:00 Zbiórka delegacji i pocztów sztandarowych przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, a następnie pochód ulicami miasta na Mszę Świętą, prowadzony przez Orkiestrę Dętą przy Dąbrowskim Domu Kultury.

• godz. 9:30 Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

• godz. 10:30 Uroczystość patriotyczna pod Pomnikiem Poległych Synów Miasta Dąbrowy w Parku Miejskim im. 100 - lecia Odzyskania Niepodległości w Dąbrowie Tarnowskiej.
- powitanie uczestników przez Starostę Dąbrowskiego,
- przemówienie okolicznościowe Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej,
- składanie wieńców i wiązanek kwiatów przed Pomnikiem Poległych,
- prezentacja pocztów sztandarowych,
- poczęstunek.

• godz. 17:00 Koncert Niepodległościowy Izabeli Szafrańskiej wraz z zespołem w Dąbrowskim Domu Kultury, organizowany przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego.
Samorząd Powiatu Dąbrowskiego oraz Samorząd Gminy Dąbrowa Tarnowska mają zaszczyt zaprosić na Powiatowe obchody 104. rocznicy Odzyskania Niepodległości, które odbędą się 11 listopada 2022 roku w Dąbrowie Tarnowskiej!   Program uroczystości: godz. 9:00 Zbiórka delegacji i pocztów sztandarowych przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, a następnie pochód ulicami miasta na Mszę Świętą, prowadzony przez Orkiestrę Dętą przy Dąbrowskim Domu Kultury.   godz. 9:30 Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. godz. 10:30 Uroczystość patriotyczna pod Pomnikiem Poległych Synów Miasta Dąbrowy w Parku Miejskim im. 100 - lecia Odzyskania Niepodległości w Dąbrowie Tarnowskiej. - powitanie uczestników przez Starostę Dąbrowskiego, - przemówienie okolicznościowe Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, - składanie wieńców i wiązanek kwiatów przed Pomnikiem Poległych, - przysięga nowych strzelców wstępujących w szeregi Jednostki Strzeleckiej 2083 im. gen. Mariana Kukiela w Dąbrowie Tarnowskiej, - program artystyczny w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Brniu, - prezentacja pocztów sztandarowych, - poczęstunek.   Wszystkie instytucje i organizacje posiadające sztandary proszone są o wystawienie pocztów sztandarowych. godz. 17:00 Koncert Niepodległościowy Izabeli Szafrańskiej wraz z zespołem w Dąbrowskim Domu Kultury, organizowany przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego.