1. Zaproszenie na Powiatowe Obchody 81. rocznicy Wydarzeń Wrześniowych w Szczucinie

Program uroczystości:

• godz. 10:40
    - Zbiórka na placu parafialnym.
  • godz. 11:00
    – Msza Święta w kościele parafialnym pw. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie.
  • godz. 12:00
    - Przejście pod Kwaterę Pamięci Narodowej w Szczucinie,
    - składanie wieńców i wiązanek kwiatów,
    - koncert Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczucinie.
Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Burmistrz Szczucina Jan Sipior zapraszają na Powiatowe Obchody 81. rocznicy Wydarzeń Wrześniowych, które odbędą się w niedzielę 13 września 2020 roku o godzinie 11:00 w Szczucinie. Tradycyjnie uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie. Natomiast uroczystości patriotyczne odbędą się pod Kwaterą Pamięci Narodowej – w miejscu gdzie 12 września 1939 roku Niemcy spalili szkołę podstawową. W płomieniach i od kul zginęli wówczas żołnierze, w większości z 6 kompanii 20 Pułku Piechoty Ziemi Krakowskiej oraz cywile, wśród których był kierownik szkoły Jan Kościński. Program uroczystości: godz. 10:40 - Zbiórka na placu parafialnym. godz. 11:00 – Msza Święta w kościele parafialnym pw. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie. godz. 12:00 - Przejście pod Kwaterę Pamięci Narodowej w Szczucinie,- odegranie Hymnu Państwowego przez Orkiestrę Dętą przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczucinie,- składanie wieńców i wiązanek kwiatów,- przemówienie okolicznościowe Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka oraz zaproszonych gości,- koncert Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczucinie.