Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zaproszenie na Powiatowe Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Zaproszenie na Powiatowe Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Zaproszenie na Powiatowe Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Tegoroczne uroczystości ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych rozpoczną się w niedzielę 27 lutego 2022 r. Mszą Świętą w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Niezłomnych. Zostanie ona odprawiona o godz. 9:30 w kościele pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

We wtorek 1 marca 2022 r. godz. 10:00 w Dąbrowskim Domu Kultury odbędzie się wykład „Żołnierze Wyklęci - prawda, mit i idea”, który wygłosi dr hab. prof. Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie Józef Brynkus. Po wykładzie nastąpi złożenie wiązanek i zniczy przed Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej.

Powiatowe obchody dla Niezłomnych zwieńczy koncert Izabeli Szafrańskie (finalistki VI edycji Must Be the Musić i półfinalistki IX edycji The Voice of Poland 2018). Wydarzenie to odbędzie się w piątek 25 marca 2022 r. o godz. 18:00 w  Ośrodku Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej.

Organizowany jest również konkurs piosenki patriotycznej on-line „Zaśpiewaj Niezłomnym” dla uczniów szkół podstawowych (klasy I-VIII) oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego.   Zgłoszenia do udziału w konkursie wraz z nagraniami będą przyjmowane do dnia 16 marca 2022 roku. Szczegółowe informacje na stronie https://powiatdabrowski.pl/aktualnosci/zapraszamy-do-udzia%C5%82u-w-powiatowym-konkursie-piosenki-patriotycznej-pn-za%C5%9Bpiewaj-niez%C5%82omnym.html

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach oraz wydarzeniach patriotycznych i wspólnego uczczenia pamięci Żołnierzy Niezłomnych, zwłaszcza tych z Powiśla Dąbrowskiego.

Tegoroczne uroczystości ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych rozpoczną się w niedzielę 27 lutego 2022 r. Mszą Świętą w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Niezłomnych. Zostanie ona odprawiona o godz. 9:30 w kościele pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. We wtorek 1 marca 2022 r. godz. 10:00 w Dąbrowskim Domu Kultury odbędzie się wykład „Żołnierze Wyklęci - prawda, mit i idea”, który wygłosi dr hab. prof. Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie Józef Brynkus. Po wykładzie nastąpi złożenie wiązanek i zniczy przed Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej. Powiatowe obchody dla Niezłomnych zwieńczy koncert Izabeli Szafrańskie (finalistki VI edycji Must Be the Musić i półfinalistki IX edycji The Voice of Poland 2018). Wydarzenie to odbędzie się w piątek 25 marca 2022 r. o godz. 18:00 w  Ośrodku Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej. Organizowany jest również konkurs piosenki patriotycznej on-line „Zaśpiewaj Niezłomnym” dla uczniów szkół podstawowych (klasy I-VIII) oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego.   Zgłoszenia do udziału w konkursie wraz z nagraniami będą przyjmowane do dnia 16 marca 2022 roku. Szczegółowe informacje na stronie https://powiatdabrowski.pl/aktualnosci/zapraszamy-do-udzia%C5%82u-w-powiatowym-konkursie-piosenki-patriotycznej-pn-za%C5%9Bpiewaj-niez%C5%82omnym.html Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach oraz wydarzeniach patriotycznych i wspólnego uczczenia pamięci Żołnierzy Niezłomnych, zwłaszcza tych z Powiśla Dąbrowskiego.