Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zaproszenie na prelekcje

Zaproszenie na prelekcje

Zaproszenie na prelekcje

Zarząd Związku Dąbrowiaków i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej mają zaszczyt zaprosić na prelekcję historyczną pt. “Wydarzenia w Dąbrowie Tarnowskiej w latach 1939 - 1945 pod okupacją niemiecką”, którą wygłosi lek. med. Mieczysław Siudziński - Prezes Związku.
Prelekcja odbędzie się w Sali Obrad Urzędu Gminy Dąbrowa Tarnowska, Rynek 34, w dniu 23 lutego 2005 r. o godz. 17.00 PROGRAM PRELEKCJI: 

1. Tło historyczne II wojny światowej. 
2. Miasto Dąbrowa Tarnowska w przededniu wojny. 
3. Sytuacja polityczno gospodarcza w pierwszych dniach wojny. 
4. Przebieg okupacji hitlerowskiej na terenie miasta Dąbrowa Tarnowska. 
5. Sytuacja w mieście w pierwszych dniach po odzyskaniu wolności. 
6. Dyskusja: zapytania i odpowiedzi. 

Prelekcja będzie połączona z wystawą tematyczną. 

Źródło: Związek Dąbrowiaków i Urząd Gminy Dąbrowa Tarn.

Zarząd Związku Dąbrowiaków i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej mają zaszczyt zaprosić na prelekcję historyczną pt. “Wydarzenia w Dąbrowie Tarnowskiej w latach 1939 - 1945 pod okupacją niemiecką”, którą wygłosi lek. med. Mieczysław Siudziński - Prezes Związku. Prelekcja odbędzie się w Sali Obrad Urzędu Gminy Dąbrowa Tarnowska, Rynek 34, w dniu 23 lutego 2005 r. o godz. 17.00  PROGRAM PRELEKCJI:  1. Tło historyczne II wojny światowej.  2. Miasto Dąbrowa Tarnowska w przededniu wojny.  3. Sytuacja polityczno gospodarcza w pierwszych dniach wojny.  4. Przebieg okupacji hitlerowskiej na terenie miasta Dąbrowa Tarnowska.  5. Sytuacja w mieście w pierwszych dniach po odzyskaniu wolności.  6. Dyskusja: zapytania i odpowiedzi.  Prelekcja będzie połączona z wystawą tematyczną.  Źródło: Związek Dąbrowiaków i Urząd Gminy Dąbrowa Tarn.