Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zaproszenie na promocję książki Sławomira Batora pt. "Dąbrowa Tarnowska w legendach i opowiadaniach"

Zaproszenie na promocję książki Sławomira Batora pt. "Dąbrowa Tarnowska w legendach i opowiadaniach"

Zaproszenie na promocję książki Sławomira Batora pt.

Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Dąbrowski Dom Kultury zapraszają na promocję książki autorstwa Sławomira Batora pt. "Dąbrowa Tarnowska w legendach i opowiadaniach", która odbędzie się  13.12.2022 r. (wtorek) o godz. 17:00 w Restauracji Hotelu Cristal Park w Dąbrowie Tarnowskiej.

Autor jest absolwentem filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, nauczycielem dyplomowanym języka polskiego, historii oraz plastyki, pracuje w zawodzie od 2003 roku. Jest pasjonatem akcji literackich i artystycznych, wdraża dzieci i młodzież do świata legend, książek i gier planszowych. Od kilkunastu lat prowadzi klub teatralny w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej, z sukcesami biorąc udział wraz z podopiecznymi w przeglądach teatralnych na poziomie gminnym i powiatowym. W latach 1998 – 2015 był współtwórcą ruchu rekonstrukcyjnego w odtwórstwie historii kultury materialnej z przedziału XIII-XIV wieku w Polsce. Od 2003 do 2012 roku dowodził Tarnowskim Bractwem Rycerskim Gladii Amici realizującym założenia historyczne. Dorobek z tego okresu wykorzystuje podczas lekcji historii. W ostatnich latach brał udział w projekcie spisania lokalnych legend i opowieści historycznych, czego efektem jest wydana książka jego autorstwa  pt. "Dąbrowa Tarnowska w legendach i opowiadaniach". Dla uczestników spotkania przewidziane zostały bezpłatne egzemplarze tej pozycji.

Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Dąbrowski Dom Kultury zapraszają na promocję książki autorstwa Sławomira Batora pt. "Dąbrowa Tarnowska w legendach i opowiadaniach", która odbędzie się  13.12.2022 r. (wtorek) o godz. 17:00 w Restauracji Hotelu Cristal Park w Dąbrowie Tarnowskiej. Autor jest absolwentem filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, nauczycielem dyplomowanym języka polskiego, historii oraz plastyki, pracuje w zawodzie od 2003 roku. Jest pasjonatem akcji literackich i artystycznych, wdraża dzieci i młodzież do świata legend, książek i gier planszowych. Od kilkunastu lat prowadzi klub teatralny w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej, z sukcesami biorąc udział wraz z podopiecznymi w przeglądach teatralnych na poziomie gminnym i powiatowym. W latach 1998 – 2015 był współtwórcą ruchu rekonstrukcyjnego w odtwórstwie historii kultury materialnej z przedziału XIII-XIV wieku w Polsce. Od 2003 do 2012 roku dowodził Tarnowskim Bractwem Rycerskim Gladii Amici realizującym założenia historyczne. Dorobek z tego okresu wykorzystuje podczas lekcji historii. W ostatnich latach brał udział w projekcie spisania lokalnych legend i opowieści historycznych, czego efektem jest wydana książka jego autorstwa  pt. "Dąbrowa Tarnowska w legendach i opowiadaniach". Dla uczestników spotkania przewidziane zostały bezpłatne egzemplarze tej pozycji.