Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zaproszenie na promocję tomiku „Nenufary” Małgorzaty Orawskiej

Zaproszenie na promocję tomiku „Nenufary” Małgorzaty Orawskiej

Zaproszenie na promocję tomiku „Nenufary” Małgorzaty Orawskiej

W piątek 26 lutego o godz.18:00 w Dąbrowskim Domu Kultury odbędzie się spotkanie autorskie z Małgorzatą Orawską, pochodzącą z Odporyszowa poetką, obecnie mieszkającą w Skoczowie.

Rozmowie o tomiku „Nenufary" towarzyszyć będą ballady specjalnie przygotowane na ten wieczór przez duet gitarowy – Łukasz Chmiel i Maksymilian Mol oraz wokalistki: Klaudię Pikul i Gabrielę Mol.

Na inaugurację etiudę teatralną na podstawie fragmentu powieści Doroty Terakowskiej „Tam, gdzie spadają anioły" w reż. Lucyny Chojnowskiej zaprezentuje grupa teatralna „Awanturka" z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Spektakl otrzymał pierwszą nagrodę na konfrontacjach „Teatralne Lustra" w Brzesku w 2015 r.

MAŁGORZATA ORAWSKA (z domu KIC) ur. w 1965 r., od dzieciństwa związana z Odporyszowem, Dąbrową Tarnowską i Żabnem. Z wykształcenia pedagog i animator kultury. Od ponad 20 lat mieszka w Skoczowie na Śląsku Cieszyńskim, pracuje w oświacie.

files/aktualnosci/2016/02_Luty/22_Zaproszenie_na_promocje_tomiku_Nenufary_Malgorzata_Orawska/bgb.jpg

W 2005 r. wydała debiutancki tomik poezji pt. „Margerytki". Jej utwory ukazały się m.in. w zbiorze wierszy poetów ziemi cieszyńskiej „Podwieczorek z metaforą" (2006), w IV Antologii wierszy nagrodzonych w konkursach poetyckich DK w Kętach „Szukam słowa" (2006), a także w „Antologii skoczowskich poetów" MCK w Skoczowie (2014).

Redaktor naczelna „Kalendarzy Miłośników Skoczowa" (1996-2010), współtwórczyni publikacji dotyczących Skoczowa i regionu. Autorka licznych artykułów w lokalnych wydawnictwach i prasie.

„Nenufary" to zbiór zawierający najnowsze wiersze, powstałe w latach 2010-2015 oraz kilka wcześniejszych utworów.

DDK

W piątek 26 lutego o godz.18:00 w Dąbrowskim Domu Kultury odbędzie się spotkanie autorskie z Małgorzatą Orawską, pochodzącą z Odporyszowa poetką, obecnie mieszkającą w Skoczowie. Rozmowie o tomiku „Nenufary" towarzyszyć będą ballady specjalnie przygotowane na ten wieczór przez duet gitarowy – Łukasz Chmiel i Maksymilian Mol oraz wokalistki: Klaudię Pikul i Gabrielę Mol. Na inaugurację etiudę teatralną na podstawie fragmentu powieści Doroty Terakowskiej „Tam, gdzie spadają anioły" w reż. Lucyny Chojnowskiej zaprezentuje grupa teatralna „Awanturka" z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Spektakl otrzymał pierwszą nagrodę na konfrontacjach „Teatralne Lustra" w Brzesku w 2015 r. MAŁGORZATA ORAWSKA (z domu KIC) ur. w 1965 r., od dzieciństwa związana z Odporyszowem, Dąbrową Tarnowską i Żabnem. Z wykształcenia pedagog i animator kultury. Od ponad 20 lat mieszka w Skoczowie na Śląsku Cieszyńskim, pracuje w oświacie. W 2005 r. wydała debiutancki tomik poezji pt. „Margerytki". Jej utwory ukazały się m.in. w zbiorze wierszy poetów ziemi cieszyńskiej „Podwieczorek z metaforą" (2006), w IV Antologii wierszy nagrodzonych w konkursach poetyckich DK w Kętach „Szukam słowa" (2006), a także w „Antologii skoczowskich poetów" MCK w Skoczowie (2014). Redaktor naczelna „Kalendarzy Miłośników Skoczowa" (1996-2010), współtwórczyni publikacji dotyczących Skoczowa i regionu. Autorka licznych artykułów w lokalnych wydawnictwach i prasie. „Nenufary" to zbiór zawierający najnowsze wiersze, powstałe w latach 2010-2015 oraz kilka wcześniejszych utworów. DDK