1. Zaproszenie na "Słowno-muzyczne impresje"

Zaproszenie na "Słowno-muzyczne impresje"

Zaproszenie na

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej i Biblioteka Pedagogiczna Filia w Dąbrowie Tarnowskiej zapraszają na wieczór autorski Katarzyny Łakomej "Słowno-muzyczne impresje", który odbędzie się 26 stycznia (czwartek) 2023 roku o godz. 16:30 w Sali Audytoryjnej MBP, przy ul. Polnej 13 w Dąbrowie Tarnowskiej. Katarzyna Łakoma jest absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie na kierunku filologia polska ze specjalnością nauczycielską. Ponadto ukończyła studia podyplomowe na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz oligofrenopedagogika. Od kilkunastu lat aktywna zawodowo. Ma za sobą doświadczenie w pracy jako wychowawca w Jednostce Wspierającej Rodzinę, zastępca dyrektora w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym, oligofrenopedagog oraz autorka kilkunastu artykułów do gazety "Żyjmy Ewangelią". Obecnie pracuje na stanowisku wychowawcy w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym w Sutkowie. Nie wydała, jak dotąd żadnego tomiku, pisze wyłącznie do szuflady i tylko z miłości do słowa. Kocha przyrodę i zwierzęta. Czyta niezliczone ilości książek i jest wielbicielką podcastów, zwłaszcza o tematyce literackiej, społecznej, kulturowej i politycznej. Pisze głównie teksty poetyckie o charakterze wspomnieniowym. Znaczna część wierszy poświęcona jest pamięci zmarłej cioci Marii, z którą łączyła ją silna więź emocjonalna. Można powiedzieć, że są one swego rodzaju sposobem na wychodzenie z żałoby i próbę odnalezienia się w nieco innej już rzeczywistości. Wieczór uświetni muzyczne trio w składzie: Andrzej Łakoma, Madzia Mol, Maksymilian Mol. Słodki poczęstunek zapewnia kawiarnia „Trzy kulki”.