Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zaproszenie na spotkanie autorskie z prof. Bogdanem Musiałem

Zaproszenie na spotkanie autorskie z prof. Bogdanem Musiałem

Zaproszenie na spotkanie autorskie z prof. Bogdanem Musiałem

Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Dąbrowie Tarnowskiej serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z prof. Bogdanem Musiałem poświęcone jego najnowszej książce pt. „Kto dopomoże Żydowi …”. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek, 27 września 2019 r. o godz. 17:00 w Dąbrowskim Domu Kultury.

Książka traktuje o wyjątkowo surowych prawach na terenie Generalnego Gubernatorstwa, w porównaniu do innych krajów okupowanych przez III Rzeszę Niemiecką, ze szczególnym uwzględnieniem informacji o karach za działalność związaną z pomocą osobom pochodzenia Żydowskiego .

Bogdan Musiał – historyk – w swej książce daje rzeczową wykładnię prawa niemieckiego, które w żadnym innym okupowanym kraju nie było tak surowe i bezwzględne wobec tych, którzy w jakikolwiek sposób udzielili pomocy Żydom. Stopień gotowości w polskim społeczeństwie do pomocy prześladowanym Żydom był na tyle duży, że niemieccy okupanci czuli się zmuszeni stworzyć specjalne prawodawstwo personalizując takie postawy oraz stosować drakońskie kary i represje. Ich celem było stworzenie atmosfery strachu, aby w ten sposób wyeliminować lub przynajmniej ograniczyć pomoc skazanym na śmierć Żydom.
Mimo to znalazło się tysiące „Sprawiedliwych wśród narodów świata”, którzy przekraczali granice lęku i niejednokrotnie zapłacili za to najwyższą cenę. O nich także opowiada ta książka.

źródło opisu: strona internetowa wydawcy (www.zysk.com.pl)

dagj/mags

Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Dąbrowie Tarnowskiej serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z prof. Bogdanem Musiałem poświęcone jego najnowszej książce pt. „Kto dopomoże Żydowi …”. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek, 27 września 2019 r. o godz. 17:00 w Dąbrowskim Domu Kultury. Książka traktuje o wyjątkowo surowych prawach na terenie Generalnego Gubernatorstwa, w porównaniu do innych krajów okupowanych przez III Rzeszę Niemiecką, ze szczególnym uwzględnieniem informacji o karach za działalność związaną z pomocą osobom pochodzenia Żydowskiego . Bogdan Musiał – historyk – w swej książce daje rzeczową wykładnię prawa niemieckiego, które w żadnym innym okupowanym kraju nie było tak surowe i bezwzględne wobec tych, którzy w jakikolwiek sposób udzielili pomocy Żydom. Stopień gotowości w polskim społeczeństwie do pomocy prześladowanym Żydom był na tyle duży, że niemieccy okupanci czuli się zmuszeni stworzyć specjalne prawodawstwo personalizując takie postawy oraz stosować drakońskie kary i represje. Ich celem było stworzenie atmosfery strachu, aby w ten sposób wyeliminować lub przynajmniej ograniczyć pomoc skazanym na śmierć Żydom. Mimo to znalazło się tysiące „Sprawiedliwych wśród narodów świata”, którzy przekraczali granice lęku i niejednokrotnie zapłacili za to najwyższą cenę. O nich także opowiada ta książka. źródło opisu: strona internetowa wydawcy (www.zysk.com.pl) dagj/mags