Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zaproszenie na spotkanie „Małopolski Tele-Anioł”

Zaproszenie na spotkanie „Małopolski Tele-Anioł”

Zaproszenie na spotkanie „Małopolski Tele-Anioł”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza na spotkanie z Martą Malec – Lech Członkiem Zarządu Województwa Małopolskiego, które odbędzie się 27 września 2019r. o godzinie 900 w sali narad, w budynku Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, ul. Berka Joselewicza 5.

Tematem spotkania będzie realizacja na terenie Powiatu Dąbrowskiego projektu „Małopolski Tele-Anioł”, który powstał z myślą o osobach, które z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności potrzebują wsparcia innych osób w wykonywaniu przynajmniej jednej czynności dnia codziennego.

Do wzięcia w niniejszym spotkaniu zachęcamy wszystkich mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego, którzy z powodu wieku, stanu zdrowia lub niepełnosprawności nie są w pełni samodzielni, a w wykonywaniu podstawowych czynności potrzebują wsparcia innych osób oraz opiekunów tych osób i wszystkie osoby które mają kontakt z potencjalnymi beneficjantami projektu.

Założenia projektu:

  1. Osoby zakwalifikowane do projektu otrzymają bezpłatnie opaskę bezpieczeństwa tzw. „opaskę życia” przy pomocy której, w łatwy i szybki sposób, będą mogły wezwać pomoc. Opaska jest bardzo prosta w obsłudze – wyglądem przypomina elektroniczny zegarek, ale działa jak telefon. Ma wbudowaną kartę SIM, mikrofon i głośnik, można z niej swobodnie rozmawiać. Naciskając guzik z napisem „SOS” podopieczny łączy się z Centrum Teleopieki, gdzie pracują ratownicy medyczni, którzy udzielą odpowiedniej pomocy – łącznie z wezwaniem pogotowia.
  2. Małopolski Tele-Anioł to pomoc noszona na dłoni – dzięki czemu w każdym miejscu, o każdej porze i w każdej sytuacji podopieczny projektu nie jest sam. Opaski Tele-Anioła zwiększają poczucie bezpieczeństwa i oprócz możliwości bezpośredniego kontaktu z personelem medycznym monitorują również: tętno, upadki i  lokalizację. Małopolski Tele-Anioł to nie tylko opaska, ale także pomoc w domu dla najbardziej potrzebujących – osób samotnych i tych, którym rodzina nie może zapewnić opieki. Usługi opiekuńcze będą świadczone w domu podopiecznego – zarówno przez fachowców, jak i w ramach pomocy sąsiedzkiej. To nie tylko pomoc w zabiegach higienicznych, ale także wsparcie w codziennych obowiązkach: zakupach, przygotowaniu posiłków, drobnych porządkach, załatwieniu urzędowych formalności czy pomoc w dotarciu na wizytę u lekarza. Tym wsparciem może być również wspólne spędzenie czasu, rozmowa oraz spacer.
  3. W ramach projektu Tele-Anioł przewidziano również serię szkoleń i kursów dla osób, które chciały pomóc i zaangażować się w świadczenie usług opiekuńczych lub sąsiedzkich.

Informacje w powyższej sprawie można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, ul. Szpitalna 1, tel. 14 642 – 44 – 15.

PCPR/mags

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza na spotkanie z Martą Malec – Lech Członkiem Zarządu Województwa Małopolskiego, które odbędzie się 27 września 2019r. o godzinie 900 w sali narad, w budynku Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, ul. Berka Joselewicza 5. Tematem spotkania będzie realizacja na terenie Powiatu Dąbrowskiego projektu „Małopolski Tele-Anioł”, który powstał z myślą o osobach, które z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności potrzebują wsparcia innych osób w wykonywaniu przynajmniej jednej czynności dnia codziennego. Do wzięcia w niniejszym spotkaniu zachęcamy wszystkich mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego, którzy z powodu wieku, stanu zdrowia lub niepełnosprawności nie są w pełni samodzielni, a w wykonywaniu podstawowych czynności potrzebują wsparcia innych osób oraz opiekunów tych osób i wszystkie osoby które mają kontakt z potencjalnymi beneficjantami projektu. Założenia projektu: Osoby zakwalifikowane do projektu otrzymają bezpłatnie opaskę bezpieczeństwa tzw. „opaskę życia” przy pomocy której, w łatwy i szybki sposób, będą mogły wezwać pomoc. Opaska jest bardzo prosta w obsłudze – wyglądem przypomina elektroniczny zegarek, ale działa jak telefon. Ma wbudowaną kartę SIM, mikrofon i głośnik, można z niej swobodnie rozmawiać. Naciskając guzik z napisem „SOS” podopieczny łączy się z Centrum Teleopieki, gdzie pracują ratownicy medyczni, którzy udzielą odpowiedniej pomocy – łącznie z wezwaniem pogotowia. Małopolski Tele-Anioł to pomoc noszona na dłoni – dzięki czemu w każdym miejscu, o każdej porze i w każdej sytuacji podopieczny projektu nie jest sam. Opaski Tele-Anioła zwiększają poczucie bezpieczeństwa i oprócz możliwości bezpośredniego kontaktu z personelem medycznym monitorują również: tętno, upadki i  lokalizację. Małopolski Tele-Anioł to nie tylko opaska, ale także pomoc w domu dla najbardziej potrzebujących – osób samotnych i tych, którym rodzina nie może zapewnić opieki. Usługi opiekuńcze będą świadczone w domu podopiecznego – zarówno przez fachowców, jak i w ramach pomocy sąsiedzkiej. To nie tylko pomoc w zabiegach higienicznych, ale także wsparcie w codziennych obowiązkach: zakupach, przygotowaniu posiłków, drobnych porządkach, załatwieniu urzędowych formalności czy pomoc w dotarciu na wizytę u lekarza. Tym wsparciem może być również wspólne spędzenie czasu, rozmowa oraz spacer. W ramach projektu Tele-Anioł przewidziano również serię szkoleń i kursów dla osób, które chciały pomóc i zaangażować się w świadczenie usług opiekuńczych lub sąsiedzkich. Informacje w powyższej sprawie można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, ul. Szpitalna 1, tel. 14 642 – 44 – 15. Pliki do pobrania Pobierz plik ULOTKA MAŁOPOLSKI TELE-ANIOŁ.pdf PCPR/mags