Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zaproszenie na wernisaż wystawy prac Stanisława Strońskiego

Zaproszenie na wernisaż wystawy prac Stanisława Strońskiego

Zaproszenie na wernisaż wystawy prac Stanisława Strońskiego

Wójt Gminy Olesno, Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie i Dąbrowski Dom Kultury zapraszają na wernisaż wystawy prac Stanisława Strońskiego, który odbędzie się 24.02.2023 r o godz. 17:00 w siedzibie biblioteki w Oleśnie przy ul. Leśnej 11 A. Wydarzeniem towarzyszącym będzie koncert zespołu Obywatele DT. Patronat nad wydarzeniem objęli Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski.

Wstęp na koncert jest wolny, ale obowiązuje rezerwacja pod nr tel. 14 687 00 87, e-mail: biblioteka@gbpolesno.pl
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Stanisław Stroński – artysta, malarz i rzeźbiarz, pochodzący z Lubartowa (Lubelszczyzna) na stałe związał się z Dąbrową Tarnowską. Specjalizuje się w malarstwie olejnym, pejzażowym, dużych formach tworzonych z drewna, płaskorzeźbach oraz snycerce. Od wielu lat jest pracownikiem Dąbrowskiego Domu Kultury. Członek Zarządu Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego, aktywnie uczestniczy w plenerach malarskich na terenie Polski wschodniej i Białorusi. Współtwórca panoramy „Budowa drogi” w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Autor oryginalnych statuetek przyznawanych cyklicznie przez Starostwo Powiatowe zasłużonym działaczom z instytucji i organizacji pozarządowych.

Obywatele DT - muzyczny kwartet z Dąbrowy Tarnowskiej, w skład którego wchodzą: Norbert Giza (wokal, gitara), Jakub Dybowski (instrumenty perkusyjne), Ryszard Streb (pianino), Michał Gąsior (gitara basowa, kontrabas). Zespół gra blues, folk i inne gatunki, tworzy własne piosenki i wykonuje covery. Wydał debiutancką płytę „Sąsiedzkie Tango”, koncertuje (suport Finału Dni Dąbrowy Tarnowskiej, Dąbrowska Noc Bluesowa, Dzień Kobiet z Obywatelami DT), współtworzy interesujące projekty muzyczne („Na góralską nutę”, „Wszyscy nosimy w sobie talent”, „Dąbrowska Jam Session”), jest ozdobą ważnych wydarzeń kulturalnych (np. spotkania autorskie, wernisaże).

 

Źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie

Wójt Gminy Olesno, Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie i Dąbrowski Dom Kultury zapraszają na wernisaż wystawy prac Stanisława Strońskiego, który odbędzie się 24.02.2023 r o godz. 17:00 w siedzibie biblioteki w Oleśnie przy ul. Leśnej 11 A. Wydarzeniem towarzyszącym będzie koncert zespołu Obywatele DT. Patronat nad wydarzeniem objęli Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski. Wstęp na koncert jest wolny, ale obowiązuje rezerwacja pod nr tel. 14 687 00 87, e-mail: biblioteka@gbpolesno.plLiczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Stanisław Stroński – artysta, malarz i rzeźbiarz, pochodzący z Lubartowa (Lubelszczyzna) na stałe związał się z Dąbrową Tarnowską. Specjalizuje się w malarstwie olejnym, pejzażowym, dużych formach tworzonych z drewna, płaskorzeźbach oraz snycerce. Od wielu lat jest pracownikiem Dąbrowskiego Domu Kultury. Członek Zarządu Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego, aktywnie uczestniczy w plenerach malarskich na terenie Polski wschodniej i Białorusi. Współtwórca panoramy „Budowa drogi” w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Autor oryginalnych statuetek przyznawanych cyklicznie przez Starostwo Powiatowe zasłużonym działaczom z instytucji i organizacji pozarządowych. Obywatele DT - muzyczny kwartet z Dąbrowy Tarnowskiej, w skład którego wchodzą: Norbert Giza (wokal, gitara), Jakub Dybowski (instrumenty perkusyjne), Ryszard Streb (pianino), Michał Gąsior (gitara basowa, kontrabas). Zespół gra blues, folk i inne gatunki, tworzy własne piosenki i wykonuje covery. Wydał debiutancką płytę „Sąsiedzkie Tango”, koncertuje (suport Finału Dni Dąbrowy Tarnowskiej, Dąbrowska Noc Bluesowa, Dzień Kobiet z Obywatelami DT), współtworzy interesujące projekty muzyczne („Na góralską nutę”, „Wszyscy nosimy w sobie talent”, „Dąbrowska Jam Session”), jest ozdobą ważnych wydarzeń kulturalnych (np. spotkania autorskie, wernisaże).   Źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie