1. Zaproszenie na wystawę obrazów Jolanty Korpanty

Zaproszenie na wystawę obrazów Jolanty Korpanty

Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu ZAPRASZA NA OTWARCIE WYSTAWY malarstwa Jolanty Korpanty Wernisaż odbędzie się w dniu 27 listopada o godz. 17.30 w budynku Stajni Koni Cugowych.   Jolanta Korpanty jest absolwentką Akademii Rolniczej w Krakowie. Jest artystą malarką, amatorką malującą kwiaty, pejzaże, wieś, martwą naturę oraz portrety. Obrazy wykonuje w różnych technikach: olejnej, akwarelowej i pastelowej. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych, indywidualnych oraz konkursowych zdobywając na nich nagrody i wyróżnienia. W 1999 roku otrzymała dyplom od Prezydenta Tarnowa. W 2002 roku została odznaczona medalem Ministra Kultury „Zasłużony działacz kultury”.   Jolanta Korpanty należała do klubów i stowarzyszeń plastycznych: „Brzask” przy Tarnowskich Azotach i „Tarnowianie” przy Tarnowskiej Spółdzielni Spożywców, a obecnie Stowarzyszenia Artystycznego Plastyków „Tęcza”.