1. Zaprzaszamy do udziału w IX Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"

Zaprzaszamy do udziału w IX Turnieju Piłki Nożnej

Drużyny piłkarskie z szkół podstawowych – dziewczęta i chłopców w wieku do 10 lat (roczniki od 1999) zapraszamy do udziału w IX Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Patronat nad tegorocznym Turniejem objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz UEFA Grassroots.              Patronem Honorowym Turnieju został Leo Beenhakker – Trener Reprezentacji Polski. Turniej wspierają swoim doświadczeniem i pasją członkowie Sztabu Szkoleniowego: asystenci Leo Beenhakkera – Radosław Mroczkowski i Andrzej Zamilski, trener Stefan Majewski oraz trenerzy Młodzieżowych Reprezentacji Polski – Michał Globisz i Dariusz Wójtowicz, którzy będą przyglądać się rozgrywkom i wyłaniać piłkarskie indywidualności. „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” to największy w Polsce turniej w kategorii wiekowej do lat 10. W tym roku wpisuje się w edukację sportową dzieci już po raz dziewiąty. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, natomiast jego sponsorem – firma Tymbark. W ubiegłym roku w Turnieju wzięła udział rekordowa liczba 23 000 dzieci, co świadczy o tym, jak bardzo ważna jest inicjatywa – zarówno dla trenerów, jak i samych dzieci grających w piłkę. Turniej ma na celu wyłonienie indywidualności piłkarskich, jak również propagowanie aktywności ruchowej i promowanie sportu jako sposobu na zdrowe życie. Rozrywki rozpoczynają się już pod koniec kwietnia. Kończy je wrześniowy Wielki Finał, podczas którego wyłonieni zostaną mistrzowie Polski oraz piłkarskie indywidualności – zarówno wśród dziewczynek, jak i chłopców. Na zwycięzców czeka wyjazd na Santiago Bernabéu – stadion legendarnej hiszpańskiej drużyny – Realu Madryt. W poprzedniej edycji Turnieju, jego zwycięzcy oraz ich trenerzy wyjechali do Londynu na Wembley, gdzie obejrzeli wspaniałe piłkarskie widowisko, a także rozegrali mecze ze swoimi rówieśnikami z Anglii. W tym roku dla wszystkich drużyn, które zagrają w Turnieju, przewidziane zostały nagrody – każda drużyna, która zagra w rozgrywkach otrzyma piłkę. Dodatkowo – 500 trenerów (nauczyciele w-f, opiekunowie, trenerzy), którzy jako pierwsi zgłoszą drużynę i wystąpią w rozgrywkach – otrzyma profesjonalny dziennik treningowy. Zgłoszenia drużyn dziewczynek i chłopców w wieku do 10 lat przyjmowane są do 24 kwietnia br. Drużyny można zgłaszać poprzez stronę internetową Turnieju: www.zpodworkanastadion.pl, listem lub faksem (022/625-38-86). Wszelkie informacje o Turnieju oraz formularz zgłoszenia, znajdziecie Państwo na stronie www.zpodworkanastadion.pl oraz www.uks.info.pl Dodatkowych informacji udziela Dział UKS przy PZPN, tel. (22) 621-07-03, e-mail: uks@pzpn.pl Życzymy, aby największe dziecięce indywidualności piłkarskie pochodziły właśnie z Państwa szkoły.