1. Zasmakuj w małopolskich produktach regionalnych! (film)

Zasmakuj w małopolskich produktach regionalnych! (film)

W ramach warsztatów uczniowie pod okiem kucharza przygotowali 4 potrawy:

• rillettes z pstrąga ojcowskiego,
  • ragu z jagnięciny z leśnymi grzybami,
  • comber jagnięcy,
  • ossobuco jagnięce.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego o Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Małopolski promującego zdrową, naturalną i bezpieczną żywność, a także produkty najwyżej jakości. Sieć ta zrzesza producentów tradycyjnej, lokalnej i regionalnej oraz ekologicznej żywności. Podtrzymuje również tradycję i pozwala na nowo zasmakować się w dawnych potrawach i specjałach. Jednym z takich produktów jest jagnięcina podhalańska i to właśnie z tego rodzaju mięsa przygotowywano potrawy podczas warsztatów w Stanicy turystycznej w Brniu. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Województwo Małopolskie, Powiat Dąbrowski oraz Zespół Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. W ramach warsztatów uczniowie pod okiem kucharza przygotowali 4 potrawy: rillettes z pstrąga ojcowskiego, ragu z jagnięciny z leśnymi grzybami, comber jagnięcy, ossobuco jagnięce. Do gotowania wykorzystano małopolskie produkty regionalne, tradycyjne oraz rekomendowane do „Sieci Dziedzictwo Kulinarne Małopolska”. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.