1. Zatańczyli, zagrali, zaśpiewali i zebrali dla wielkiej orkiestry w Dąbrowie Tarnowskiej

Wolontariusze ze sztabu WOŚP w Gminie Szczucin zebrali: 16 368,59 zł.

Chociaż liczenie w dąbrowskim sztabie WOŚP się jeszcze nie zakończyło (jak w ubiegłych latach, do sztabu zostaną w ciągu tygodnia dostarczone puszki wolontariuszy – uczniów szkół na terenie gminy i w kilku miejscowościach powiatu: Bolesławiu, Mędrzechowie, dodane zostanie wpisowe z turniejów i dochód z koncertu finałowego), można spodziewać się pobicia rekordu w stolicy Powiśla Dąbrowskiego. Dotąd uzbierano bowiem 30.000 zł, co jest sumą wyższą niż ubiegłoroczna o tym samym czasie. Za liczenie odpowiada ścisłe gremium pod kierunkiem zastępcy szefa sztabu, wolontariusza WOŚP w Dąbrowie Tarnowskiej z 18-letnim stażem – Konrada Abramowicza (Anna Wojtyś, Sławomir Bator i Wojciech Pietryka). Najwięcej – jak dotąd – uzbierał do swojej puszki „strzelec” Bartosz Śpiewak (ponad 1528 zł).   Finał przebiegł spokojnie i bezpiecznie, także dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy z KP Policji w Dąbrowie oraz kilkunastu „strzelców” – wolontariuszy WOŚP w mundurach. Nie było żadnych przypadków kradzieży, napadu, ani podejrzeń nieetycznego zachowania kwestujących, stan zdawanych puszek nie budził zastrzeżeń ani wątpliwości. Jest to zasługa kilku spotkań sztabowych przed finałem (pierwsze były zorganizowane w DDK już w październiku 2014 r.) oraz bardzo dobrej platformy komunikacji i forum wymiany myśli między szefem sztabu a wolontariuszami (zamknięta grupa na „Facebooku”).   Siedziba sztabu – DDK – stała się dla blisko 90 wolontariuszy gościnnym drugim domem, dzięki pomocy sponsorów nie zabrakło ciepłego posiłku („Pizzeria Ateńska”, „Havana”), wspaniałych kołaczy (jeden w kształcie wielkiego serca WOŚP – dary piekarni „Sokołowscy” z Gruszowa Wielkiego), kawy, herbaty z cytryną (DDK), ale przede wszystkim życzliwości dyżurujących pracowników domu kultury.   Koncert „Głośno, radośnie, pożytecznie” rozpoczął krótki spot promujący finał, nagrany specjalnie dla Dąbrowy w siedzibie Fundacji WOŚP z udziałem Jurka Owsiaka i delegacji naszego sztabu (w trakcie koncertu zaprezentowano też kilkuminutową rozmowę Jerzego Owsiaka z wolontariuszem - dąbrowskim, „strzelcem” Krzysztofem Stalmachem, mówiącą jasno o roli sprzętu medycznego WOŚP, który uratował Krzysztofowi życie).   Od godz.14:00 do 20:00 na scenie w sali Kina „Sokół” działo się wiele ciekawego, a cały koncert „Głośno, radośnie, pożytecznie” dzięki sponsorom: „Alarm Serwis” i „Studio Obrazu” transmitowany był „na żywo” w internecie.   W dąbrowskiej Orkiestrze Serc zatańczyły grupy: „Dance Star Studio” (choreograf – Maryna Grygorjeva), „Sokoliki” i „Voce” z DDK (Paweł Potępa), zespół pod kierunkiem Soni Gądek. Sporą dawkę inteligentnego humoru zaprezentowała młodzież z Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie (kabaret „Szalone Drożdżówki” prowadzony przez Lucynę Chojnowską, zagrały w części muzycznej: „The Lechowicz Family”, „Nie Ma Opcji”, „Quelque Chose”, „AK 47” i sympatyczni muzycy z Krakowa – „Blight Sign”.   Całość dopełniły zabawy integracyjne z Misiem Orkiestry (w tę rolę bardzo dobrze wcieliła się jedna z wolontariuszek dąbrowskiego sztabu Karolina Błachaniec, pomogły jej w animacjach siostry Klaudia i Sylwia Lechowicz), konkursy z nagrodami oraz prezentacje dla dzieci w wykonaniu policjantów z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Agaty Bulwy i Jarosława Kmiecia oraz licytacja gadżetów prowadzona przez szefa sztabu, dyrektora DDK Pawła Chojnowskiego.   Punktualnie o 20:00, tuż po podziękowaniu przez szefa sztabu Pawła Chojnowskiego „wszystkim ludziom dobrej woli” i zabraniu głosu przez patronów honorowych finału: Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego oraz Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego oraz wspólnym, tradycyjnym odliczeniu od 10 do 0, na niebie nad plantami i rynkiem w sercu miasta rozbłysły fajerwerki. Tym sposobem Dąbrowa połączyła się w „światełku do nieba” z całą Polską.   Piękny pokaz ogni sztucznych (sponsorowanych przez Bank Spółdzielczy w Dąbrowie Tarnowskiej i tarnowską firmę „Tel – Tomzgromadził na placu obok Urzędu Miejskiego dość dużą liczbę mieszkańców, tuż przed nim i długo po jego zakończeniu, mimo silnego wiatru i padającego mokrego śniegu rozgrywała się II część licytacji gadżetów.   Cenne przedmioty podarowane przez instytucje, firmy i ludzi dobrej woli kupowane były przez samorządowców (patronów finału: Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego, Burmistrza Dąbrowy Krzysztofa Kaczmarskiego, a także: Przewodniczącego Rady Miejskiej Jacka Sarata, Zastępcę Burmistrza Stanisława Ryczka), wieloletnich przyjaciół WOŚP  i wielu życzliwych mecenasów.   Dochód z licytacji przekroczył 3000 zł, co jest bardzo dobrym wynikiem, porównywalnym z tymi z ostatnich lat. Najwyżej poszybowały 2 unikatowe przedmioty: dąbrowski plakat zaprojektowany przez sponsora „Akcent Studio” – podpisany przez Jurka Owsiaka i pięknie oprawiony również przez sponsora – „Studio Obrazu” oraz zestaw strażaka – ochotnika podarowany przez Pawła Chojnowskiego (kupił mieszkaniec Lisiej Góry). Wolontariusze ze sztabu WOŚP w Gminie Szczucin zebrali: 16 368,59 zł.   Do 23 stycznia można zakupić w DDK gadżety, których nie udało się sprzedać podczas finałowej licytacji. Po 24 stycznia poznamy też ostateczny wynik finansowy dąbrowskiego finału.