Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „Zerwany kłos" w dąbrowskim "Sokole"

„Zerwany kłos" w dąbrowskim "Sokole"

„Zerwany kłos

Dąbrowską premierę filmu o życiu i męczeńskiej śmierci Karoliny Kózkówny pt. „Zerwany kłos" zobaczymy w Dąbrowskim Domu Kultury już piątek 5 maja br. o godz. 19:00.

Film wyprodukowany został przez Fundację Lux Veritatis, a jego reżyserem i scenarzystą jest Witold Ludwig. Debiutuje w nim wielu młodych aktorów, w tym odtwórczyni głównej roli Aleksandra Hejda. Autorem muzyki w wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Radosława Labahua jest Krzysztof Aleksander Janczak. Przesłanie filmowe dotyczy sensu męczeństwa i cierpienia oraz wiary, odmieniającej życie człowieka.

Akcja filmu toczy się w 1914 roku, gdy trwa I wojna światowa. W okolicach Tarnowa stacjonują rosyjscy żołnierze. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć broniąc swojej czystości przed rosyjskim żołnierzem. Jej śmierć jest świadectwem wiary i męczeństwem poniesionym za wyznawane wartości. W następstwie tragicznych wydarzeń ojciec dziewczyny (Dariusz Kowalski) obwinia siebie za śmierć córki i bardzo cierpi. Drugim wątkiem filmu jest historia Teresy (Magdalena Michalik), która skrywa mroczną tajemnicę o gwałcie zadanym jej przez kozaka.

Warto obejrzeć obraz filmowy ukazujący pochodzącą z pobliskiej Wał-Rudy koło Radłowa wiejską dziewczynę, która poświeciła własne życie w obronie czystości. Film przypomina jej niezwykłą postać Karoliny tuż przez 30 rocznicą ogłoszenia jej Błogosławiona Kościoła Katolickiego przez Ojca Św. Jana Pawła II.

DDK/mags

Dąbrowską premierę filmu o życiu i męczeńskiej śmierci Karoliny Kózkówny pt. „Zerwany kłos" zobaczymy w Dąbrowskim Domu Kultury już piątek 5 maja br. o godz. 19:00. Film wyprodukowany został przez Fundację Lux Veritatis, a jego reżyserem i scenarzystą jest Witold Ludwig. Debiutuje w nim wielu młodych aktorów, w tym odtwórczyni głównej roli Aleksandra Hejda. Autorem muzyki w wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Radosława Labahua jest Krzysztof Aleksander Janczak. Przesłanie filmowe dotyczy sensu męczeństwa i cierpienia oraz wiary, odmieniającej życie człowieka. Akcja filmu toczy się w 1914 roku, gdy trwa I wojna światowa. W okolicach Tarnowa stacjonują rosyjscy żołnierze. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć broniąc swojej czystości przed rosyjskim żołnierzem. Jej śmierć jest świadectwem wiary i męczeństwem poniesionym za wyznawane wartości. W następstwie tragicznych wydarzeń ojciec dziewczyny (Dariusz Kowalski) obwinia siebie za śmierć córki i bardzo cierpi. Drugim wątkiem filmu jest historia Teresy (Magdalena Michalik), która skrywa mroczną tajemnicę o gwałcie zadanym jej przez kozaka. Warto obejrzeć obraz filmowy ukazujący pochodzącą z pobliskiej Wał-Rudy koło Radłowa wiejską dziewczynę, która poświeciła własne życie w obronie czystości. Film przypomina jej niezwykłą postać Karoliny tuż przez 30 rocznicą ogłoszenia jej Błogosławiona Kościoła Katolickiego przez Ojca Św. Jana Pawła II. DDK/mags