Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zespół dworsko – parkowy w Brniu zyskuje nowe funkcje

Zespół dworsko – parkowy w Brniu zyskuje nowe funkcje

Zespół dworsko – parkowy w Brniu zyskuje nowe funkcje

Powiat Dąbrowski w ramach pozyskanego dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na realizację projektu pn. „Młodzi Eko - Świadomi” przeprowadził szereg działań w zakresie edukacji ekologicznej. W miesiącu wrześniu zorganizował i przeprowadził konkurs pn. „EKOlogiczny komiks”.

Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych znajdujących się na terenie powiatu dąbrowskiego, którzy mieli za zadanie wykonać pracę w formie komiksu ilustrującego zachowania proekologiczne w życiu codziennym w domu i najbliższym otoczeniu np. segregacja śmieci, kompostowanie odpadów, oszczędzanie wody, energii elektrycznej, zagospodarowanie deszczówki itp.

Dla laureatów konkursu i ich klas w zespole dworsko-parkowym w Brniu na początku października zorganizowano warsztaty przyrodnicze pn. „Drzewa wokół nas”. Zajęcia te były żywą lekcją przyrody dzięki której uczestnicy poznali rodzime i obce gatunki drzew oraz ich wpływ na jakość powietrza.

Kolejnymi działaniami projektowymi podjętymi przez Powiat Dąbrowski w breńskim parku było:

  • przeprowadzenie nasadzeń - ponad pół tysiąca sztuk sadzonek drzew grabów, lip, kasztanowców czerwonych, w których aktywnie uczestniczyła młodzież ze Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Brniu;
  • umieszczenie wystylizowanych kolorowych tablic edukacyjnych opisujących charakterystykę cennych gatunkowo drzew znajdujących się w parku oraz tablicy dotyczącej małej retencji wodnej, na której znajdują się zdjęcia gatunków roślin i zwierząt żyjących w breńskim stawie;
  • zakup koszy do segregacji śmieci, które pomogą w efektywnej segregacji odpadów i poprawią wizerunek parku jako miejsca przyjaznego środowisku.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia zespołu dworsko – parkowego w Brniu, stanowiący jeden z największych zabytków Powiatu Dąbrowskiego.

Powiat Dąbrowski w ramach pozyskanego dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na realizację projektu pn. „Młodzi Eko - Świadomi” przeprowadził szereg działań w zakresie edukacji ekologicznej. W miesiącu wrześniu zorganizował i przeprowadził konkurs pn. „EKOlogiczny komiks”. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych znajdujących się na terenie powiatu dąbrowskiego, którzy mieli za zadanie wykonać pracę w formie komiksu ilustrującego zachowania proekologiczne w życiu codziennym w domu i najbliższym otoczeniu np. segregacja śmieci, kompostowanie odpadów, oszczędzanie wody, energii elektrycznej, zagospodarowanie deszczówki itp. Dla laureatów konkursu i ich klas w zespole dworsko-parkowym w Brniu na początku października zorganizowano warsztaty przyrodnicze pn. „Drzewa wokół nas”. Zajęcia te były żywą lekcją przyrody dzięki której uczestnicy poznali rodzime i obce gatunki drzew oraz ich wpływ na jakość powietrza. Kolejnymi działaniami projektowymi podjętymi przez Powiat Dąbrowski w breńskim parku było: przeprowadzenie nasadzeń - ponad pół tysiąca sztuk sadzonek drzew grabów, lip, kasztanowców czerwonych, w których aktywnie uczestniczyła młodzież ze Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Brniu; umieszczenie wystylizowanych kolorowych tablic edukacyjnych opisujących charakterystykę cennych gatunkowo drzew znajdujących się w parku oraz tablicy dotyczącej małej retencji wodnej, na której znajdują się zdjęcia gatunków roślin i zwierząt żyjących w breńskim stawie; zakup koszy do segregacji śmieci, które pomogą w efektywnej segregacji odpadów i poprawią wizerunek parku jako miejsca przyjaznego środowisku. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia zespołu dworsko – parkowego w Brniu, stanowiący jeden z największych zabytków Powiatu Dąbrowskiego.