Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zespół muzyczny „Radość” z ORW - Kupienin laureatem III Festiwalu Piosenki „Integracja Malowana Dźwiękiem”

Zespół muzyczny „Radość” z ORW - Kupienin laureatem III Festiwalu Piosenki „Integracja Malowana Dźwiękiem”

Zespół muzyczny „Radość” z ORW - Kupienin laureatem III Festiwalu Piosenki „Integracja Malowana Dźwiękiem”

Wychowankowie Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Kupieninie odnieśli sukces na zorganizowanym w dniach 8-9 czerwca 2010 r. w Bochni, festiwalu piosenki, w którym brali udział uczniowie szkół i placówek z Polski oraz ze Słowacji. Zespół „Radość", który wykonał utwór M. Jeżowskiej „Na raz, na dwa" otrzymał wyróżnienie i wystąpił w koncercie laureatów.

Już po raz trzeci Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy wraz ze Stowarzyszeniem „Kropla Dobroci" z Bochni, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Nawary, Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Palczewskiego oraz Starosty Bocheńskiego Jacka Pająka i przy wsparciu wielu osób, firm i instytucji, był organizatorem integracyjnego festiwalu piosenki.

„Integracja Malowana Dźwiękiem" to impreza promująca „muzyczne święto dzieci... zdrowych i tych, co los obarczył mądrością dla wielu niezrozumiałą i naturalną szczerością, jakiej chyba wszyscy możemy pozazdrościć."

Na muzycznej scenie w Oratorium Św. Kingi w Bochni, spotkało się blisko 300 uczniów zdrowych i niepełnosprawnych, ponieważ zdolności wokalne są darem, niezależnie od posiadanych umiejętności szkolnych.

Artystyczne Jury w osobach : Marek Pacuła (Piwnica pod Baranami), Anna Wyszkoni (Łzy), Krzysztof Jaryczewski (Odział Zamknięty), Marek Piekarczyk (TSA) nie szczędziło braw, dla zespołu muzycznego z Kupienina.

Anna Wyszkoni wyrażała swój podziw dla „Radości", podkreślając spontaniczność, dynamikę i prawdziwą radość emanującą od młodych wykonawców.
Marek Piekarczyk ufundował nagrodę rzeczową dla wychowanków ORW-Kupienin, jako jednej z 17 najciekawszych osobowości festiwalu, wyróżnionej w tym roku na pierwszym miejscu.

Opracowanie: B.Berger

Wychowankowie Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Kupieninie odnieśli sukces na zorganizowanym w dniach 8-9 czerwca 2010 r. w Bochni, festiwalu piosenki, w którym brali udział uczniowie szkół i placówek z Polski oraz ze Słowacji. Zespół „Radość", który wykonał utwór M. Jeżowskiej „Na raz, na dwa" otrzymał wyróżnienie i wystąpił w koncercie laureatów. Już po raz trzeci Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy wraz ze Stowarzyszeniem „Kropla Dobroci" z Bochni, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Nawary, Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Palczewskiego oraz Starosty Bocheńskiego Jacka Pająka i przy wsparciu wielu osób, firm i instytucji, był organizatorem integracyjnego festiwalu piosenki. „Integracja Malowana Dźwiękiem" to impreza promująca „muzyczne święto dzieci... zdrowych i tych, co los obarczył mądrością dla wielu niezrozumiałą i naturalną szczerością, jakiej chyba wszyscy możemy pozazdrościć." Na muzycznej scenie w Oratorium Św. Kingi w Bochni, spotkało się blisko 300 uczniów zdrowych i niepełnosprawnych, ponieważ zdolności wokalne są darem, niezależnie od posiadanych umiejętności szkolnych. Artystyczne Jury w osobach : Marek Pacuła (Piwnica pod Baranami), Anna Wyszkoni (Łzy), Krzysztof Jaryczewski (Odział Zamknięty), Marek Piekarczyk (TSA) nie szczędziło braw, dla zespołu muzycznego z Kupienina. Anna Wyszkoni wyrażała swój podziw dla „Radości", podkreślając spontaniczność, dynamikę i prawdziwą radość emanującą od młodych wykonawców.Marek Piekarczyk ufundował nagrodę rzeczową dla wychowanków ORW-Kupienin, jako jednej z 17 najciekawszych osobowości festiwalu, wyróżnionej w tym roku na pierwszym miejscu. Opracowanie: B.Berger