Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 gościł gimnazjalistów

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 gościł gimnazjalistów

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 gościł gimnazjalistów

Stało się już tradycją, że wiosną każdego roku I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej organizuje Dzień Otwarty. Zaprasza wtedy wszystkich chętnych do zapoznania się z ofertą edukacyjną. Podwoje placówki stoją otworem dla uczniów, którzy rozważają podjęcie nauki w I LO.

W tym dniu wszyscy mają również niepowtarzalną okazję zobaczyć szkołę od „wewnątrz", poznać nauczycieli, pracownie i ich wyposażenie. Z tej okazji zaplanowano szereg ciekawych występów, wystawy, projekcje multimedialne oraz gry i zabawy przeznaczone dla gimnazjalistów, którzy przyszli tego dnia obejrzeć szkołę.

Odwiedzający 22 kwietnia 2016 roku I LO uczniowie, mogli zwiedzić budynek oraz ocenić, czy warto złożyć dokumenty do tej placówki. Nauczyciele oraz chętni uczniowie postarali się, aby każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie.

files/aktualnosci/2016/04_Kwiecien/25_Dzien_Otwarty_ZSP_nr_1/13041462_993848597369449_4087497102556785889_o.jpg

Dla interesujących się historią przygotowano scenkę humorystyczną dotyczącą bitwy pod Grunwaldem. Ci, którzy najbardziej zafascynowani są językami obcymi, mogli obejrzeć występ kabaretowy w języku niemieckim, a także wziąć udział w quizach z języków: angielskiego i rosyjskiego. Chętni sprawdzili swą wiedzę na temat lektur szkolnych uczestnicząc w kalamburach z języka polskiego, obejrzeli doświadczenia chemiczne, wysłuchali ciekawego wykładu naszego absolwenta Dawida Wnuka na temat komórek macierzystych. Zaprezentowano także najciekawsze okazy w pracowni biologicznej. Uczniowie mogli również wziąć udział w quizie matematycznym a także zajęciach w pracowni komputerowej, gdzie pracowali na platformie Kahoot. Dla tych, którzy interesują się sportem, przygotowano krótki trening fitness oraz tor przeszkód.

files/aktualnosci/2016/04_Kwiecien/25_Dzien_Otwarty_ZSP_nr_1/13055017_993847704036205_988628973905269896_o.jpg

Dużą popularnością cieszyły się także pokazy jednostki 3059 Związku Strzeleckiego „Strzelec", która zorganizowała pokaz wojskowej musztry. W Dniu Otwartym wzięli także czynny udział absolwenci I LO: Marek Mosio, Justyna Żurawska i Karol Mikos, którzy reprezentowali redakcję „Naszego Powiśla.pl". Zachęcali oni młodych ludzi do współpracy. Gimnazjaliści mogli również wziąć udział w krótkim szkoleniu przygotowanym przez absolwentkę liceum Annę Owcę na temat pomocy przedmedycznej. Następnie chętni przetestowali swoją wiedzę w praktyce.

files/aktualnosci/2016/04_Kwiecien/25_Dzien_Otwarty_ZSP_nr_1/13041334_993848050702837_506987562393253363_o.jpg

Wszyscy gimnazjaliści mogli liczyć na poczęstunek. Najlepszych uczestników quizów, konkursów nagrodzono drobnymi upominkami.

Zwiedzający poznawali szkołę, pytali o szczegóły rekrutacji, interesowali się zapleczem, jakim I LO dysponuje.

ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Stało się już tradycją, że wiosną każdego roku I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej organizuje Dzień Otwarty. Zaprasza wtedy wszystkich chętnych do zapoznania się z ofertą edukacyjną. Podwoje placówki stoją otworem dla uczniów, którzy rozważają podjęcie nauki w I LO. W tym dniu wszyscy mają również niepowtarzalną okazję zobaczyć szkołę od „wewnątrz", poznać nauczycieli, pracownie i ich wyposażenie. Z tej okazji zaplanowano szereg ciekawych występów, wystawy, projekcje multimedialne oraz gry i zabawy przeznaczone dla gimnazjalistów, którzy przyszli tego dnia obejrzeć szkołę. Odwiedzający 22 kwietnia 2016 roku I LO uczniowie, mogli zwiedzić budynek oraz ocenić, czy warto złożyć dokumenty do tej placówki. Nauczyciele oraz chętni uczniowie postarali się, aby każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie. Dla interesujących się historią przygotowano scenkę humorystyczną dotyczącą bitwy pod Grunwaldem. Ci, którzy najbardziej zafascynowani są językami obcymi, mogli obejrzeć występ kabaretowy w języku niemieckim, a także wziąć udział w quizach z języków: angielskiego i rosyjskiego. Chętni sprawdzili swą wiedzę na temat lektur szkolnych uczestnicząc w kalamburach z języka polskiego, obejrzeli doświadczenia chemiczne, wysłuchali ciekawego wykładu naszego absolwenta Dawida Wnuka na temat komórek macierzystych. Zaprezentowano także najciekawsze okazy w pracowni biologicznej. Uczniowie mogli również wziąć udział w quizie matematycznym a także zajęciach w pracowni komputerowej, gdzie pracowali na platformie Kahoot. Dla tych, którzy interesują się sportem, przygotowano krótki trening fitness oraz tor przeszkód. Dużą popularnością cieszyły się także pokazy jednostki 3059 Związku Strzeleckiego „Strzelec", która zorganizowała pokaz wojskowej musztry. W Dniu Otwartym wzięli także czynny udział absolwenci I LO: Marek Mosio, Justyna Żurawska i Karol Mikos, którzy reprezentowali redakcję „Naszego Powiśla.pl". Zachęcali oni młodych ludzi do współpracy. Gimnazjaliści mogli również wziąć udział w krótkim szkoleniu przygotowanym przez absolwentkę liceum Annę Owcę na temat pomocy przedmedycznej. Następnie chętni przetestowali swoją wiedzę w praktyce. Wszyscy gimnazjaliści mogli liczyć na poczęstunek. Najlepszych uczestników quizów, konkursów nagrodzono drobnymi upominkami. Zwiedzający poznawali szkołę, pytali o szczegóły rekrutacji, interesowali się zapleczem, jakim I LO dysponuje. ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej