Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. "Zeusy Europy" z ZSP w Szczucinie na Happeningu Lizbońskim

"Zeusy Europy" z ZSP w Szczucinie na Happeningu Lizbońskim

Przedstawicielki Szkolnego Klubu Europejskiego „Zeusy Europy" z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie: Małgorzata Fijał, Anna Warzecha i Joanna Warzecha pod opieką p. Stelli Dąbroś 16 grudnia 2011 r. wzięły udział w Happeningu Lizbońskim zorganizowanym przez Tarnowską Fundację Kultury w ramach projektu „Aktywni Obywatele – Zmieniamy Europę" Unia Europejska po Traktacie Lizbońskim.

Spotkanie odbyło się w auli PWSZ w Tarnowie. Po uroczystym przywitaniu gości i wystąpieniu władz państwowych i samorządowych otwarto wystawę pod hasłem „Traktat Lizboński, Europa przyszłości".

Następnie głos oddano przedstawicielom Szkolnych Klubów Europejskich z terenu Małopolski, którzy zaprezentowali swoją działalność. Największy entuzjazm audytorium wzbudziła prezentacja SKE „Zeusy Europy", która została uznana za najbardziej innowacyjną, oryginalną i pomysłową, gdyż wykonano ją przy pomocy nowoczesnych środków przekazu. W dowód uznania reprezentantki otrzymały kosz słodyczy i gratulacje od Prezes Zarządu Tarnowskiej Fundacji Kultury pani Lucyny Krupy.

Kolejno zaprezentowano badania ankietowe: „Poziom wiedzy na temat możliwości wpływu obywateli na proces kształtowania prawa europejskiego oraz kierunków rozwoju UE". Specjalne wideopozdrowienia prosto z Brukseli przesłała eurodeputowana Róża Thun. W swoim wystąpieniu wyraziła m.in. wdzięczność za udział młodych ludzi w różnorodnych proeuropejskich przedsięwzięciach.

Członkinie Klubu miały również okazje spotkania i rozmowy z eurodeputowanym Czesławem Siekierskim. Europoseł wyraził chęć przybycia do ZSP w Szczucinie do naszej szkoły w celu przedstawienia uczniom informacji na temat funkcjonowania UE i pracy w Parlamencie Europejskim.

Gwoździem programu było układanie „Megapuzzli Lizbońskich" o tematyce unijnej, symbolizujące zjednoczoną Europę. W dowód uznania za owocną pracę i całokształt działalności, Szkolny Klub Europejski prowadzony przez dr Marka Jachyma, jako jedyny został nagrodzony planszą z europuzzlami, które wkrótce zawisną w szkole.

Reprezentantki szkoły spotkały się z nadzwyczaj miłym przyjęciem oraz szczególnym docenieniem pracy Klubu.

opracowanie: Szkolny Klub Europejski ZSP Szczucin

Przedstawicielki Szkolnego Klubu Europejskiego „Zeusy Europy" z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie: Małgorzata Fijał, Anna Warzecha i Joanna Warzecha pod opieką p. Stelli Dąbroś 16 grudnia 2011 r. wzięły udział w Happeningu Lizbońskim zorganizowanym przez Tarnowską Fundację Kultury w ramach projektu „Aktywni Obywatele – Zmieniamy Europę" Unia Europejska po Traktacie Lizbońskim. Spotkanie odbyło się w auli PWSZ w Tarnowie. Po uroczystym przywitaniu gości i wystąpieniu władz państwowych i samorządowych otwarto wystawę pod hasłem „Traktat Lizboński, Europa przyszłości". Następnie głos oddano przedstawicielom Szkolnych Klubów Europejskich z terenu Małopolski, którzy zaprezentowali swoją działalność. Największy entuzjazm audytorium wzbudziła prezentacja SKE „Zeusy Europy", która została uznana za najbardziej innowacyjną, oryginalną i pomysłową, gdyż wykonano ją przy pomocy nowoczesnych środków przekazu. W dowód uznania reprezentantki otrzymały kosz słodyczy i gratulacje od Prezes Zarządu Tarnowskiej Fundacji Kultury pani Lucyny Krupy. Kolejno zaprezentowano badania ankietowe: „Poziom wiedzy na temat możliwości wpływu obywateli na proces kształtowania prawa europejskiego oraz kierunków rozwoju UE". Specjalne wideopozdrowienia prosto z Brukseli przesłała eurodeputowana Róża Thun. W swoim wystąpieniu wyraziła m.in. wdzięczność za udział młodych ludzi w różnorodnych proeuropejskich przedsięwzięciach. Członkinie Klubu miały również okazje spotkania i rozmowy z eurodeputowanym Czesławem Siekierskim. Europoseł wyraził chęć przybycia do ZSP w Szczucinie do naszej szkoły w celu przedstawienia uczniom informacji na temat funkcjonowania UE i pracy w Parlamencie Europejskim. Gwoździem programu było układanie „Megapuzzli Lizbońskich" o tematyce unijnej, symbolizujące zjednoczoną Europę. W dowód uznania za owocną pracę i całokształt działalności, Szkolny Klub Europejski prowadzony przez dr Marka Jachyma, jako jedyny został nagrodzony planszą z europuzzlami, które wkrótce zawisną w szkole. Reprezentantki szkoły spotkały się z nadzwyczaj miłym przyjęciem oraz szczególnym docenieniem pracy Klubu. opracowanie: Szkolny Klub Europejski ZSP Szczucin