Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zgłoś się do Małopolskiego Projektu Ekologicznego

Zgłoś się do Małopolskiego Projektu Ekologicznego

Zgłoś się do Małopolskiego Projektu Ekologicznego
Do 30 czerwca br. szkoły i przedszkola z Małopolski mogą nadsyłać swoje prace do czterech rund (II-V) „Małopolskiego Projektu Ekologicznego - Ekoszkoła, Ekoprzedszkole, Ekouczeń 2022”.
 
Przedsięwzięcie organizowane jest już od ponad dekady. Jest skierowane do wszystkich szkół podstawowych, przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z województwa małopolskiego. Serdecznie zachęcam do udziału w konkursie - mówi wicemarszałek Józef Gawron, który objął patronat honorowy nad konkursem.

W ubiegłym roku wystartowało 44 podmioty, reprezentujące trzynaście powiatów regionu: bocheński, brzeski, dąbrowski, gorlicki, krakowski, miechowski, nowosądecki, nowotarski, oświęcimski, proszowicki, tarnowski, wadowicki oraz miasto Kraków.

W tegorocznym konkursie, oprócz testu wiedzy, uczniowie muszą wykazać się pracą praktyczną. W rundzie II szkoła przygotowuje film (nagranie wideo) przedstawiający proces powstania przedmiotu wykonanego z surowców wtórnych potocznie uznawanych za odpady lub niepotrzebnych rzeczy. W rundzie III szkoły przekazują prezentacje multimedialne z przebiegu działań ekologicznych w swojej placówce, obejmujące wyłącznie ostatnie dwa lata szkolne (2020/2021 i 2021/2022). W rundzie IV szkoły przygotowują pracę składającą się z dwóch części: albumu prac fotograficznych oraz zielnika prezentującego okazy roślin, specyficznych dla swojej miejscowości i gminy. Albumy mogą mieć maksymalnie 15, a zielniki 10 stron.

Konkurs na plakat ekologiczny wykonany w technice dowolnej, przeznaczony jest dla wszystkich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych klas I–III. Zainteresowani przesyłają jedną pracę w rozmiarze 100x70 cm.

Co ważne, szkoły nie muszą brać udział we wszystkich rundach Projektu. Warto jednak pamiętać, że tytuł EKOSZKOŁA 2022 otrzyma na rok placówka o najwyższej punktacji uzyskanej po zsumowaniu wyników z wszystkich rund (od I do V). Wyniki wszystkich rund zostaną ogłoszone podczas podsumowania w październiku 2022r.

Wszelkie kwestie dotyczące Projektu zawarte są w Regulaminie znajdującym się na stronie internetowej oraz profilu na portalu społecznościowym facebook, na którym publikowane są najbardziej aktualne informacje dot. Konkursu.

Organizatorami przedsięwzięcia są Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym.

Biuro Prasowe UMWM

Do 30 czerwca br. szkoły i przedszkola z Małopolski mogą nadsyłać swoje prace do czterech rund (II-V) „Małopolskiego Projektu Ekologicznego - Ekoszkoła, Ekoprzedszkole, Ekouczeń 2022”.   Przedsięwzięcie organizowane jest już od ponad dekady. Jest skierowane do wszystkich szkół podstawowych, przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z województwa małopolskiego. Serdecznie zachęcam do udziału w konkursie - mówi wicemarszałek Józef Gawron, który objął patronat honorowy nad konkursem. W ubiegłym roku wystartowało 44 podmioty, reprezentujące trzynaście powiatów regionu: bocheński, brzeski, dąbrowski, gorlicki, krakowski, miechowski, nowosądecki, nowotarski, oświęcimski, proszowicki, tarnowski, wadowicki oraz miasto Kraków. W tegorocznym konkursie, oprócz testu wiedzy, uczniowie muszą wykazać się pracą praktyczną. W rundzie II szkoła przygotowuje film (nagranie wideo) przedstawiający proces powstania przedmiotu wykonanego z surowców wtórnych potocznie uznawanych za odpady lub niepotrzebnych rzeczy. W rundzie III szkoły przekazują prezentacje multimedialne z przebiegu działań ekologicznych w swojej placówce, obejmujące wyłącznie ostatnie dwa lata szkolne (2020/2021 i 2021/2022). W rundzie IV szkoły przygotowują pracę składającą się z dwóch części: albumu prac fotograficznych oraz zielnika prezentującego okazy roślin, specyficznych dla swojej miejscowości i gminy. Albumy mogą mieć maksymalnie 15, a zielniki 10 stron. Konkurs na plakat ekologiczny wykonany w technice dowolnej, przeznaczony jest dla wszystkich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych klas I–III. Zainteresowani przesyłają jedną pracę w rozmiarze 100x70 cm. Co ważne, szkoły nie muszą brać udział we wszystkich rundach Projektu. Warto jednak pamiętać, że tytuł EKOSZKOŁA 2022 otrzyma na rok placówka o najwyższej punktacji uzyskanej po zsumowaniu wyników z wszystkich rund (od I do V). Wyniki wszystkich rund zostaną ogłoszone podczas podsumowania w październiku 2022r. Wszelkie kwestie dotyczące Projektu zawarte są w Regulaminie znajdującym się na stronie internetowej oraz profilu na portalu społecznościowym facebook, na którym publikowane są najbardziej aktualne informacje dot. Konkursu. Organizatorami przedsięwzięcia są Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym. Biuro Prasowe UMWM