Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zielona strefa aktywności międzylekcyjnej

Zielona strefa aktywności międzylekcyjnej

Zielona strefa aktywności międzylekcyjnej

Pomimo tego, że w szkołach zawieszone zostały zajęcia stacjonarne, dyrekcja i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej intensywnie pracują, by jeszcze bardziej uatrakcyjnić pobyt uczniów w szkole po ich powrocie.

Szkoła będzie realizować ciekawe projekty, które pozwolą na realizację nowych inwestycji.

Nauczyciele będący członkami Stowarzyszenia Przyjaciół, Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki przygotowali projekt „Zielona strefa aktywności międzylekcyjnej” w ramach programu grantowego Fundacji PKN ORLEN „Moje miejsce na Ziemi”. Dzięki wsparciu finansowemu fundacji teren wokół szkoły zostanie zrewitalizowany. Aktywnie wypoczywać będą mogli nie tylko uczniowie liceum, ale również mali zawodnicy Football Academy, ich rodzice, a także członkowie innych nieformalnych grup sportowych.

Projekt realizowany będzie od 1 września 2020 roku do 30 czerwca 2021 roku.

Ponadto dzięki zaangażowaniu i pomysłowości nauczycieli biblioteka szkolna wzbogaci się już wkrótce o nowości wydawnicze, które zostaną zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Z pewnością zachęci to młodzież do jeszcze częstszego korzystania z księgozbioru biblioteki, w którym każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

W ramach projektu liceum będzie realizować również liczne przedsięwzięcia wspierające czytelnictwo, takie jak: Żywy audiobook, Noc w bibliotece pt.: Kryminalne zagadki Biblioteki DT, Book-talking i wiele innych.

Pozyskanie środków finansowych nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc Posła na Sejm RP Wiesława Krajewskiego oraz Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka, którzy wsparli szkołę przy składaniu wniosków o dofinansowanie projektów.

I LO w Dąbrowie Tarnowskiej

Pomimo tego, że w szkołach zawieszone zostały zajęcia stacjonarne, dyrekcja i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej intensywnie pracują, by jeszcze bardziej uatrakcyjnić pobyt uczniów w szkole po ich powrocie. Szkoła będzie realizować ciekawe projekty, które pozwolą na realizację nowych inwestycji. Nauczyciele będący członkami Stowarzyszenia Przyjaciół, Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki przygotowali projekt „Zielona strefa aktywności międzylekcyjnej” w ramach programu grantowego Fundacji PKN ORLEN „Moje miejsce na Ziemi”. Dzięki wsparciu finansowemu fundacji teren wokół szkoły zostanie zrewitalizowany. Aktywnie wypoczywać będą mogli nie tylko uczniowie liceum, ale również mali zawodnicy Football Academy, ich rodzice, a także członkowie innych nieformalnych grup sportowych. Projekt realizowany będzie od 1 września 2020 roku do 30 czerwca 2021 roku. Ponadto dzięki zaangażowaniu i pomysłowości nauczycieli biblioteka szkolna wzbogaci się już wkrótce o nowości wydawnicze, które zostaną zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Z pewnością zachęci to młodzież do jeszcze częstszego korzystania z księgozbioru biblioteki, w którym każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. W ramach projektu liceum będzie realizować również liczne przedsięwzięcia wspierające czytelnictwo, takie jak: Żywy audiobook, Noc w bibliotece pt.: Kryminalne zagadki Biblioteki DT, Book-talking i wiele innych. Pozyskanie środków finansowych nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc Posła na Sejm RP Wiesława Krajewskiego oraz Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka, którzy wsparli szkołę przy składaniu wniosków o dofinansowanie projektów. I LO w Dąbrowie Tarnowskiej