Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zielone serce szkoły w I LO w Dąbrowie Tarnowskiej

Zielone serce szkoły w I LO w Dąbrowie Tarnowskiej

Zielone serce szkoły w I LO w Dąbrowie Tarnowskiej
W piątek w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej otwarto ekopracownię OZE. Uczniowie zyskali przyjazne miejsce do nauki i rozwijania zainteresowań z zakresu przedmiotów przyrodniczych.
 
Wydarzenie rozpoczął wykład "Odnawialne źródła energii. Przyjaciel czy wróg dla środowiska?" wygłoszony przez dr inż. Annę Kowalską z Katedry Ochrony Środowiska Akademii Tarnowskiej.
 
W uroczystości uczestniczyli m.in.: Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie dr Kazimierz Koprowski, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk, Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego dr Marta Chrabąszcz, Dyrektor szkoły Michał Wolak wraz z Wicedyrektorami: Anną Janczak i Anną Bugajską, Wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie Dorota Bolek, Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Mariola Smolorz oraz Doradca ds. klimatu i środowiska Starostwa Powiatowego Lucjan Pasternak.
 
Dotacja na ten cel wyniosła 75 000 zł. Udało się ją pozyskać w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej współrealizowanego przez WFOŚiGW w Krakowie i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 

W piątek w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej otwarto ekopracownię OZE. Uczniowie zyskali przyjazne miejsce do nauki i rozwijania zainteresowań z zakresu przedmiotów przyrodniczych.   Wydarzenie rozpoczął wykład "Odnawialne źródła energii. Przyjaciel czy wróg dla środowiska?" wygłoszony przez dr inż. Annę Kowalską z Katedry Ochrony Środowiska Akademii Tarnowskiej.   W uroczystości uczestniczyli m.in.: Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie dr Kazimierz Koprowski, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk, Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego dr Marta Chrabąszcz, Dyrektor szkoły Michał Wolak wraz z Wicedyrektorami: Anną Janczak i Anną Bugajską, Wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie Dorota Bolek, Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Mariola Smolorz oraz Doradca ds. klimatu i środowiska Starostwa Powiatowego Lucjan Pasternak.   Dotacja na ten cel wyniosła 75 000 zł. Udało się ją pozyskać w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej współrealizowanego przez WFOŚiGW w Krakowie i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.