Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zjawiskowa „Kolęda Hej!” Kapeli Ciupaga z Łącka

Zjawiskowa „Kolęda Hej!” Kapeli Ciupaga z Łącka

Zjawiskowa „Kolęda Hej!” Kapeli Ciupaga z Łącka

29 grudnia 2022 roku w kościele pw. NMP Szkaplerznej odbył się niezwykły Koncert kolęd i pastorałek „Kolęda Hej!” Kapeli Ciupaga z Łącka. Żywiołowa i radosna muzyka, która popłynęła ze sceny udzieliła się wszystkim. To była wspaniała uczta muzyczna dla publiczności, która po brzegi wypełniła dąbrowską świątynię.

W imieniu organizatorów, koncert otwarł Starosta Dąbrowski, a zarazem Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek, który powitał zaproszonych gości i mieszkańców naszego regionu. Zaznaczył również, że organizacja tego wydarzenia nie byłaby możliwa, gdyby nie bardzo dobra współpraca z Księdzem Stanisławem Cyranem Proboszczem dąbrowskiej parafii, a także z Województwem Małopolskim, Fundacją PZU oraz Instytutem Rozwoju Obszarów Wiejskich, którzy dofinansowali to wyjątkowe przedsięwzięcie. Podziękował również artystom za to cudowne widowisko muzyczne, a także wszystkim za obecność.

Wraz z gwiazdą wieczoru wystąpiły gościnnie dwie wspaniałe artystki z Powiśla Dąbrowskiego: Julia Kądzielawa uczennica klasy 3b I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej (laureatka Powiatowego Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół „Płomień 2022”), a także Gabriela Sołtys - mieszkanka Szczucina, studentka Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie.

Na scenie zaśpiewała również 3-letnia Gabrysia, wielka fanka Kapeli Ciupaga, która z niecierpliwością czekała na ten koncert. Poproszona na scenę przez Piotra Krzywdziańskiego, wspólnie z zespołem wykonała kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Swoim spontanicznym występem skradła serca wszystkich uczestników i została nagrodzona wielkimi brawami.

Kapela Ciupaga wystąpi jutro na "Sylwestrze Marzeń" TVP w Zakopanem. Zachęcamy do oglądania ich występu!

Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka pieniężna na zakup agregatów prądotwórczych dla mieszkańców partnerskiego miasta Bałta na Ukrainie. Serdecznie podziękowania za zrozumienie potrzeb naszych przyjaciół i hojne wsparcie ich w tych trudnych chwilach. Zbiórka potrwa do 31 stycznia 2023 roku. O jej szczegółach będziemy informować na stronie internetowej oraz Fanpage'u Powiatu Dąbrowskiego.

29 grudnia 2022 roku w kościele pw. NMP Szkaplerznej odbył się niezwykły Koncert kolęd i pastorałek „Kolęda Hej!” Kapeli Ciupaga z Łącka. Żywiołowa i radosna muzyka, która popłynęła ze sceny udzieliła się wszystkim. To była wspaniała uczta muzyczna dla publiczności, która po brzegi wypełniła dąbrowską świątynię. W imieniu organizatorów, koncert otwarł Starosta Dąbrowski, a zarazem Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek, który powitał zaproszonych gości i mieszkańców naszego regionu. Zaznaczył również, że organizacja tego wydarzenia nie byłaby możliwa, gdyby nie bardzo dobra współpraca z Księdzem Stanisławem Cyranem Proboszczem dąbrowskiej parafii, a także z Województwem Małopolskim, Fundacją PZU oraz Instytutem Rozwoju Obszarów Wiejskich, którzy dofinansowali to wyjątkowe przedsięwzięcie. Podziękował również artystom za to cudowne widowisko muzyczne, a także wszystkim za obecność. Wraz z gwiazdą wieczoru wystąpiły gościnnie dwie wspaniałe artystki z Powiśla Dąbrowskiego: Julia Kądzielawa uczennica klasy 3b I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej (laureatka Powiatowego Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół „Płomień 2022”), a także Gabriela Sołtys - mieszkanka Szczucina, studentka Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Na scenie zaśpiewała również 3-letnia Gabrysia, wielka fanka Kapeli Ciupaga, która z niecierpliwością czekała na ten koncert. Poproszona na scenę przez Piotra Krzywdziańskiego, wspólnie z zespołem wykonała kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Swoim spontanicznym występem skradła serca wszystkich uczestników i została nagrodzona wielkimi brawami. Kapela Ciupaga wystąpi jutro na "Sylwestrze Marzeń" TVP w Zakopanem. Zachęcamy do oglądania ich występu! Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka pieniężna na zakup agregatów prądotwórczych dla mieszkańców partnerskiego miasta Bałta na Ukrainie. Serdecznie podziękowania za zrozumienie potrzeb naszych przyjaciół i hojne wsparcie ich w tych trudnych chwilach. Zbiórka potrwa do 31 stycznia 2023 roku. O jej szczegółach będziemy informować na stronie internetowej oraz Fanpage'u Powiatu Dąbrowskiego.