Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich

Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich

Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich

W dniach 12-16 listopada Sylwia Bogumił i Dariusz Snopek - uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, brali udział w międzynarodowym spotkaniu szkolnych klubów europejskich w Kielcach. Tematem imprezy- organizowanej po raz kolejny przez Polską Fundację im. Roberta Szumana- była tolerancja oraz wolontariat europejski. Młodzi Europejczycy z 11 krajów poprzez dyskusję, grę miejską oraz wizyty w domu dziecka i domu spokojnej starości koncentrowali się nad różnymi formami nietolerancji, dyskryminacji oraz wykluczenia społecznego.

Starali się też szukać sposobów eliminacji bądź redukcji tych negatywnych zjawisk. Istotną częścią zjazdu były wieczory europejskie, w trakcie których szkoły prezentowały elementy kultury swoich krajów i regionów. Nauczyciele- opiekunowie klubów europejskich- dyskutowali też o szansach edukacji nieformalnej oraz zaletach tego typu kształcenia. Spotkanie- prowadzone w języku angielskim- prócz wymiaru edukacyjnego, dostarczyło niezapomnianych przeżyć, było okazją do nawiązania wielu przyjaźni oraz wspólnej zabawy. Uświadomiło jednocześnie jego uczestnikom potrzebę budowania Europy przyszłości z uwzględnieniem praw najsłabszych i dyskryminowanych z różnych, w zależności od regionu, powodów.

źródło: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

W dniach 12-16 listopada Sylwia Bogumił i Dariusz Snopek - uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, brali udział w międzynarodowym spotkaniu szkolnych klubów europejskich w Kielcach. Tematem imprezy- organizowanej po raz kolejny przez Polską Fundację im. Roberta Szumana- była tolerancja oraz wolontariat europejski. Młodzi Europejczycy z 11 krajów poprzez dyskusję, grę miejską oraz wizyty w domu dziecka i domu spokojnej starości koncentrowali się nad różnymi formami nietolerancji, dyskryminacji oraz wykluczenia społecznego. Starali się też szukać sposobów eliminacji bądź redukcji tych negatywnych zjawisk. Istotną częścią zjazdu były wieczory europejskie, w trakcie których szkoły prezentowały elementy kultury swoich krajów i regionów. Nauczyciele- opiekunowie klubów europejskich- dyskutowali też o szansach edukacji nieformalnej oraz zaletach tego typu kształcenia. Spotkanie- prowadzone w języku angielskim- prócz wymiaru edukacyjnego, dostarczyło niezapomnianych przeżyć, było okazją do nawiązania wielu przyjaźni oraz wspólnej zabawy. Uświadomiło jednocześnie jego uczestnikom potrzebę budowania Europy przyszłości z uwzględnieniem praw najsłabszych i dyskryminowanych z różnych, w zależności od regionu, powodów. źródło: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej