Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zmarł ks. Prałat Józef Poremba – wieloletni proboszcz Parafii NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

Zmarł ks. Prałat Józef Poremba – wieloletni proboszcz Parafii NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

Zmarł ks. Prałat Józef Poremba – wieloletni proboszcz Parafii NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej
Jak informuje oficjalna strona parafii Dąbrowa Tarnowska, dzisiaj o godzinie 4.30 nad ranem zmarł ksiądz Prałat Józef Poremba, wieloletni proboszcz Parafii NMP Szkaplerznej.
 
Ks. Józef Poremba urodził się 16 marca 1938 roku w parafii Kamionka Wielka. Święcenia kapłańskie przyjął w 1961 roku. Był wikariuszem w Borzęcinie Górnym, tarnowskiej parafii pw. Św. Józefa i MB Fatimskiej. W 1971 roku został proboszczem w Starych Żukowicach. Od 1980 roku przez 28 lat był proboszczem parafii pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. W 2008 roku przeszedł na zasłużoną emeryturę. Był kapelanem w dąbrowskim Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej. Do końca swej posługi kapłańskiej aktywnie uczestniczył w pracy duszpasterskiej parafii.
 
Ks. Józef Poremba był inicjatorem powstania w Dąbrowie Tarnowskiej stacjonarnego Hospicjum, ochronki dla dzieci, kuchni dla ubogich „Betania”, kaplicy w Oleśnicy, kaplicy cmentarnej, parafialnego ośrodka sportu i rekreacji oraz wielu akcji, festynów i pikników charytatywnych.
 
 
Wprowadzenie ciała do kościoła parafialnego we wtorek o godz. 15.00. Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
O godz. 16.00 Msza św. w intencji śp. Ks. Prałata Józefa pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.
Aby umożliwić parafianom pożegnanie ks. Prałata i modlitwę w jego intencji kolejną Mszę św. odprawimy we wtorek o godz. 18.00. Do godz. 20.00 ciało będzie wystawione w kościele parafialnym.
 
W środę o godz. 8.00 Msza św. w intencji zmarłego ks. Prałata Józefa dla parafian.
Msza pogrzebowa pod przewodnictwem bpa Stanisława Salaterskiego w środę o godz. 12.00.
Na tę Mszę św. prosimy zostawić miejsca w kościele wyłącznie dla księży koncelebransów, rodziny ks. Prałata oraz delegacji Instytucji, Stowarzyszeń, Szkół.
Po Mszy św. żałobnej przewiezienie ciała na cmentarz parafialny i złożenie w grobowcu kapłańskim.
Plac kościelny będzie nagłośniony jak w każdą niedzielę.
 
Prosimy o rezerwację miejsc na poszczególne Msze św. przez stronę internetową parafii. Możliwość rezerwacji pojawi się na stronach parafii dziś o godz. 16.00.
Msze św. w dniu wprowadzenia ciała i w dniu pogrzebu będą transmitowane przez stronę You Tube.
 
Dobry Jezu, nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.
Jak informuje oficjalna strona parafii Dąbrowa Tarnowska, dzisiaj o godzinie 4.30 nad ranem zmarł ksiądz Prałat Józef Poremba, wieloletni proboszcz Parafii NMP Szkaplerznej.   Ks. Józef Poremba urodził się 16 marca 1938 roku w parafii Kamionka Wielka. Święcenia kapłańskie przyjął w 1961 roku. Był wikariuszem w Borzęcinie Górnym, tarnowskiej parafii pw. Św. Józefa i MB Fatimskiej. W 1971 roku został proboszczem w Starych Żukowicach. Od 1980 roku przez 28 lat był proboszczem parafii pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. W 2008 roku przeszedł na zasłużoną emeryturę. Był kapelanem w dąbrowskim Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej. Do końca swej posługi kapłańskiej aktywnie uczestniczył w pracy duszpasterskiej parafii.   Ks. Józef Poremba był inicjatorem powstania w Dąbrowie Tarnowskiej stacjonarnego Hospicjum, ochronki dla dzieci, kuchni dla ubogich „Betania”, kaplicy w Oleśnicy, kaplicy cmentarnej, parafialnego ośrodka sportu i rekreacji oraz wielu akcji, festynów i pikników charytatywnych.   Informacje o pogrzebie ks. Prałata Józefa Poremby   Wprowadzenie ciała do kościoła parafialnego we wtorek o godz. 15.00. Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00 Msza św. w intencji śp. Ks. Prałata Józefa pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Aby umożliwić parafianom pożegnanie ks. Prałata i modlitwę w jego intencji kolejną Mszę św. odprawimy we wtorek o godz. 18.00. Do godz. 20.00 ciało będzie wystawione w kościele parafialnym.   W środę o godz. 8.00 Msza św. w intencji zmarłego ks. Prałata Józefa dla parafian. Msza pogrzebowa pod przewodnictwem bpa Stanisława Salaterskiego w środę o godz. 12.00. Na tę Mszę św. prosimy zostawić miejsca w kościele wyłącznie dla księży koncelebransów, rodziny ks. Prałata oraz delegacji Instytucji, Stowarzyszeń, Szkół. Po Mszy św. żałobnej przewiezienie ciała na cmentarz parafialny i złożenie w grobowcu kapłańskim. Plac kościelny będzie nagłośniony jak w każdą niedzielę.   Prosimy o rezerwację miejsc na poszczególne Msze św. przez stronę internetową parafii. Możliwość rezerwacji pojawi się na stronach parafii dziś o godz. 16.00. Msze św. w dniu wprowadzenia ciała i w dniu pogrzebu będą transmitowane przez stronę You Tube.   Dobry Jezu, nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.